Frofo

Použití slova " ain't " v angličtině..

http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­in%27t
Jak se toto slovo používá? Z wikipedie mám za to, že se používá k nahrazení I am not, Is not, Are not a v některých případech i Do not, Does not a Did not. Mohl by mi tu prosím někdo vysvětlit použití a uvést i několik příkladů s větami, obsahující tuto kontrakci Ain't ? děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Zvláštním výrazem je ain't, které lze použít místo kteréhokoliv záporného tvaru slovesa BE, pomocného HAVE, a některých dalších pomocných sloves.

I ain't gonna do it. = I'm not going to do it. Neudělám to.
He ain't listening. = He isn't listening. Neposlouchá.
You ain't my mom! = You aren't my mother. Nejsi moje máma.
I ain't done it. = I haven't done it. Já jsem to neudělal.
She ain't got the money to buy it. = She hasn't got the money to buy it. Nemá na to peníze.

S tímto slovem se často ve větě používají dva zápory (což je pro spisovnou angličtinu nepřijatelné):
He ain't got no money. = He hasn't got any money. Nemá žádný prachy.
You ain't nobody. = You aren't anybody. Nejsi nikdo.
I ain't never been there. = I've never been there. Nikdy jsem tam nebyl.

Zdroj: http://cs.bab­.la/slovnik/an­glicky-cesky/ain-t

Další odpovědi
quentos

Odpověď Lucijej je prakticky vyčerpávající, je snad jen třeba zdůraznit, že jde o zkráceninu nespisovnou.

Pár dalších příkladů z písniček:

I ain't no fool. Nejsem žádnej blázen.
I ain't got nobody. Nemám nikoho.
This ain't a love. Tohle není (žádná) láska.
They ain't no friends of mine. (Oni) nejsou (žádní / vůbec) moji přátelé.