tazalka

Na ulici – anglicky

Ze školy jsem už nějaký ten pátek a nevím, jakou předložku použít… in, on nebo at the street? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

bóže, to jsou zase odpovědi. IN naopak JE (!!!) možné použít, stejně tak ON („in“ spíše v britské angl., „on“ v americké). „At“ rozhodně ne.

Další odpovědi
Vojtěch

„At“ by bylo možné použít pouze ve slovním spojení „At the end of the street“, kdy máme na mysli konkrétní místo.

50centes

on,at jak chcete vyznam: na ulici

Damiana

AT Street – bez the, ale také ON the street, IN ne, to byste byl(a) V ulici.