Filip84

Jak byste se zachovali, kdyby u vás zazvonil vysoce postavený člověk?

Např. Volodimir Oleksandrovič Zelenskiy, nejmenovaný ukrajinský generál, nebo třeba neobčan Charles Philip Arthur George Windsor?

P. S. Mi je naprosto jasné, že nikdo z nich nepřijde, otázka je v kategorii zábava.

A na obrázku jde neobčan Charles Philip Arthur George Windsor s dary.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Postavil/a bych na čaj.

Podle toho, kdo by to byl.
Podle toho, co by chtěl.

Od toho by se odvíjela má reakce.
S různými slavnými i vlivnými jsem se už setkal. Není to žádná věda a jsou to taky jen lidi (většinou taky docela obyčejní, případně trochu něčím neobyčejní – což z nich nedělá nadlidi). Taky většinou o nic nejde. Ať už je to audience, schůzka, křest knihy nebo nějakého díla, autogramiáda, společenská událost nebo někoho významného potkáš jen tak mimoděk někde venku nebo na nějaké akci. Neprožívám to (možná taky pro to, že větina z nich mě popravdě ani nějak nezajímá).
Horší spíš je, když ten dotyčný snad někdy OČEKÁVÁ, že je to pro tebe nějaká významná chvilka nebo něco takového. 😅 A tobě je to přitom docela fuk. Popravdě asi tak s 95 % procenty slavnými, možná i víc, se setkat ani netoužím ani nic po nich / od nich nechci (co se týká herců, zpěváků, ale i plno řadových politiků, ale i třeba průměrných hlav států a vlád, atd). Nestojím o autogram, o fotečku a vlastně ani o rozhovor.

Zachovával bych vždy alespoň zdvořilostní dekorum. Pokud by to nebyl rovnou král, významný člen dynastie nebo někdo, koho bych si velice vážil, tak bych se k nim choval úplně stejně jako ke komukoli jinému. S repsketem, pokud by nebyl nepříjemný. A nijak zvlášť bych to neprožíval, ať už by to byl třeba nějaký významný politik – prezident/premiér, generál, jeden z nejbohatších lidí, slavný spisovatel, sportovec, umělec, herec atd… Oni taky stejně zpravidla NECHTĚJÍ nějaké zvláštní zacházení, v/nucené pozornosti atd (myslím hlavně když jsou soukromně ve společnosti mezi lidmi). I pro ně je to navíc kolikrát obtěžující nebo nepříjemné, když se ostatní kolem nich chovají nervózně, snaží se něčím zalíbit, udělat dojem, přehnaně se snaží, pořád po nich něco chtějí a prostě se chovají jako typičtí fandové. Jsou to lidi, kteří žijí jako ostatní, fungují jako ostatní a většinou komunikují i jednají jako ostatní. Tzn. NORMÁLNĚ, přirozeně (nenuceně). Jde jim o normální rozhovor a chování. Přehnané nadšení, nervozita a další „typické“ projevy lidí, když se setkají s někým slavným, jsou většinou trapné. Nejen pro ty lidi, ale i pro toho slavného. Paradoxně za takového stavu a při takovém chování asi jen těžko udělají dobrý dojem, řeknou něco smysluplného nebo vtipného (obzvlásť když se do toho nutí). Ten slavný pak má většinou nějaké naučené zdvořilostní fráze nebo se musí nutit do vstřícnosti apod. Často se snaží takové fandy mírně „odkopnout“, tedy zbavit se jich, bez toho, aby urazili a vypadalo by to blbě. Nebo je co nejrychleji odbýt.
Přistupovat k nim jako k rovným, jako k lidem a chovat se normálně. Pak se dá s nimi i sblížit, rozjet hlubší rozhovor i případně navázet nějaký vztah.

Pokud by to nebyl vyloženě panovník, tak mě zase ostatní významní nějak nevzrušují a z míry mě nevyvedou. Politici, herci, zpěvácí, bylo by mi to spíš fuk. Chovat se normálně je základní předpoklad, případně tak, aby to dotyčnému odpovídalo (panovník, jistá pocta, projevy úcty, dodržování alespoň některých zásad, etikety při jednání s monarchou a spol). Zbytek by záležel na situaci a na osobnosti toho „vysoce postaveného“ – jak bychom si sedli. Tzn., stejně jako s kýmkoli jiným ve společnosti. Předem se to stejně většinou nedá odhadnout (slavní, významní, vlivní mají taky různé osobnosti, inteligenci, zájmy).

Další odpovědi
da ny

Prostě bych neotevřel/a (rada cappuccino, podle mého názoru poněkud moudrá! 😎).

Nečekané, nezvané návštěvy nevítám. Narazí, na zavřené dveře 😉
A kdyby přece…
Někomu bych postavila na čokoládu, nabídla, co dům dá, jiný by letěl ze schodů …
😉

cappuccino

Prostě bych neotevřel/a (rada cappuccino, podle mého názoru poněkud moudrá! 😎).

Omyl Filipe! Neotevrela bych pouze tehdy, pokud bych byla Michaela a nevedela, co jim rict.
Ja osobne bych je pozvala dal, nabidla jim kavu (vodu,pivo) nebo co dum da, zeptala bych se, co je k nam privadi a po kratke zdvorilostni konverzaci bych doporucila pokracovat v blizkem hotelu s luxusni restauraci, kam je rada doprovodim!! :)
A taky bych si udelala aspon tri selficka, protoze by mi to nikdo neveril!!
Ale radeji nez politika, bych uvitala nejakeho znameho hudebnika. S tema je vetsi sranda, meli bychom zajimave tema a mozna by mi i naladil moji rozladenou kytaru:)

led

Postavil/a bych na čaj.

Chýba mi tu možnosť vlastnej odpovede.
Aj vysoko postavený človek je len človek.
Platí tu to isté čo pre každého človeka
Ak prichádzaš s mierom, buď vítaný, ak však prichádzaš s nepriateľským úmyslom, otoč sa a odíď

Bortolo

Postavil/a bych na čaj.

Pokud by byl ochoten diskutovat, proč ne.

Arcimozek

Aktivoval/a bych atomovou zbraň, jsem nejvyšší představitel státu, který má k takový zbrani přístup / mám k ovládání takový zbraně jinak zajištěný přístup.

Opět špatná anketa, Filípku, chybí „Jiná možnost“. Ach, ty se to snad nikdy nenaučíš. Ale tak starého psa novým kouskům nenaučíš, že.

Drap

Zavolal/a bych na ně policii / armádu / hasiče / záchranku / hvězdnou pěchotu / obecního policajta / zásahovou jednotku atp.

Chybí jiná možnost. Špatná anketa. Pouze jedinec choré mysli si to nezapamatuje.
Osobně bych pustil psa, dřív než bych otevřel.

Disraeli

Drap, ty trpíš nějakou úchylkou na „jinou možnost“ v anktetách. VŽDY odpovíš na otázku, kde je anketa, abys mohl napsat „chybí jiná možnost“. 😅 A víš, že „jiná možnost“ není pro ankety povinná a vůbec tam být nemusí?

Drap

Svět neni černo – bíiý, tak každému nemusí vyhovovat odpověď od pomatence.

Filip84

Disraeli: Hlavně je to zábava, ještě to tam napíšu a dědek to, zase, bere smrtelně vážně (ať bere, alespoň bude „víc sezobe – dřív zhebne“!), jak kdyby mu šlo o život.

Ten musí mít „veselej“ život: svýho času tu psal, že se nažere, snad, za stovku měsíčně. Do toho si vem, že jenom na tady tomto webu ho sere 100+1 věcí. A v reálným životě …? Říkám, no: „veselej“ život! 😎😂

Disraeli

Ankety mohou být různé, avšak absence „Jiné možnosti“ nemusí z té ankety dělat chybnou.

Filip84

Disraeli: Jak: kdo by to byl? Máš to tam vypsaný per exemplum: Zelenskiy, Putin, Miloš Virosa, občan král, nebo tak někdo … 🤣

Jak: co by chtěl? Jak bys mohl vědět, co by chtěl? To bys ne/věděl, až podle toho, jak bys se rozhodl: jestli bys mu otevřel, jestli bys ho rozsekal na kousky / rozstřílel / odpálil atomovkou atp., etc. etc. etc. 👽😂

Disraeli

Máš tam „např.“, tak to beru, že je to jen příklad z potenciálně velkého množství těch „vysoce postavený lidí“. A tak by záleželo, kdo konkrétně by to byl.

Co by chtěl, bych se dověděl v prvních okamžicích, protože bych se na to zeptal. ;) A od toho by se to odvíjelo dál.. Za předpokladu, že se budu chovat jako člověk a nerozstřílím ho hned na místě. 😜👌 Začnu zdvořilostní otázkou, a sice abych zvěděl, čemu vděčím za tu návštěvu. Napřed střílet a až pak se ptát není moje taktika. 😅

zjentek

Posral bych se, Filipe, posral.