Rokio

Jak byste ohodnotili tuto moji báseň jako ve škole?

Leden

V lednu je pořádná zima,
není to žádná psina.

V tuto dobu přibývá den,
zkracují se temné noci.
Není to vážně žádný sen,
pouze čas může pomoci.

Jakmile leden uteče,
Teplé jaro se přižene.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
akaš

Já bych to nezatracoval jako Kelt. Střídání rýmů a volného verše na konci vyvažuje docela pěkný rytmus. Takže nějaké rytmické a rýmovací nadání by tam bylo. Spíš je tu otázka proč je to napsáno? Co jste tím chtěl říct? Že je zima a prodlužuje se den? To ví asi každý. Psát básně není jenom o rýmování a o rytmu, je to o přinesení Vaší nálady, pocitů, příběhu pro čtenáře. Mně jste přinesl pouze nějaký rytmus.
A když se podíváte na mnohem kratší úryvek z básně Jaroslava Seiferta, uvidíte, co dokáže v několika verších napsat a popsat zimu, stejné téma jako Vy, ale úplně jinak – je to začátek velké krásné romance:

Buď sláva synu Davidovu!
Však mrzlo, zima byla zlá,
i voda v kašně přimrzla
delfínu v tlamě. Po příkrovu
vyhublý zajíc hryže kůru,
však městečko je celé vzhůru.

A pak se podívejte, jak to dokážou popsat další básníci – Neruda, Hrubín – http://www.akas­ka.cz/?page=330

Další odpovědi
Tabea

Průměr. Náběh dobrý, ale chybí šmrnc. Pokračuj v tom. Jinak je to lepší trojka.

ivzez

jiná odpověď

Pětistupňové hodnocení nestačí, zasloužil bys dvacetinásobek.

Proa prvňáka by to byla ta lepší trojka, s přimhouřenýma pčima i dvojka.
Ale pro dospělého?!!

Kelt

jiná odpověď

Každá sloka je jiná. Jednak počtem veršů a jednak střídáním rýmu. je to aa, abab, aa* . Ten závěr měl být, aby se to rýmovalo – Jakmile leden uteče, tak nám voda vyteče. To se rýmuje, jinak je to ještě větší blbost, než jsi napsal. A hodnocení – 500 listů formátu A4 bych z obou stran pokryl výtisky tvé básně, dal do tvrdých desek a praštil tě s tím po hlavě.

Bůh_

Butters_xD

Lurius

Knightkeepto

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.