knedlik123

Jak by se soucasna kapitalisticka ekonomika vyrovnala s tou skutecnosti,ze by si vsichni Evropani chteli vzit penize…

z banky domu ? Ukazala by se "prava podstata"soucasne ekonomiky ?Podle me je to jen ohromny podvod,fungujici dobroveritelnosti bankovnich zakazniku.

Nejlepší odpověď
anonym

Vyrovnala by se s tím úplně stejně, jako jakákoli jiná „ekonomika“ – krachem bank…
;-D
Ty se domníváš, že v některé společnosti (či ekonomice, chceš-li), mají banky vklady klientů ve 100% výši někde v ´šuplíku´???
;-D

Další odpovědi
Hamon

Jak fungují banky v praxi, to bylo nejlíp vidět na kampeličkách nebo nových bankách. Nasadí vyšší úroky na spořicích účtech, tím nalákají střadatele a ti bance dají své peníze. Aby bylo na výplatu, je potřeba tyto peníze rozmnožit, takže se nabídnou levnější úvěry a půjčují se vybrané peníze.

Kdyby všichni chtěli vybrat vše, musely by banky zesplatnit (téměř) všechny úvěry. Nebo si popůjčovat zase jinde, např. u mateřských společností (i když u nás je trochu problém, že české dceřinky jsou často ziskovější než zahraniční matky).

dudu

Z peněz, které by si lidé stihli vybrat dříve než banky přestanou vyplácet hotovost by se velmi brzy staly bezcené papíry. Při následných nepokojích, kdy jsou davem rabovány obchody, ničen majetek a lidské životy by vznikla anarchie a vládu převzaly hordy vrahů a násilníků . Bujel by směnný obchod s naturáliemi a prosadily se pravidla kdysi fungující v prvobytně pospolné společnosti. S velkou pravděpodobností by následoval úpadek a posléze rozpad evropské civilizace.