Zvědavý

Jak byste si vyložili, kdyby vám někdo řekl: „Zakládej si na tom, co děláš“?

Co se tím myslí? díky

Nejlepší odpověď
klumprt

Jestliže něco umím a dělám to dobře nebo mě to dokonce živí, tak si toho mám vážit a rozvíjet to. Udělat z toho jeden ze základních kamenů svého života. Což by měly být v životě dospělého člověka tyhle: Rodina, práce, odpočinek. V pořadí od nejdůležitějšího.
Rodina dává životu smysl, práce člověka jednak živí a jednak mu přináší společenské uplatnění a možnost seberealizace a odpočinek (volný čas) je to, co dělá život příjemným.

Další odpovědi
annas

Sloveso zakládat si má význam: „být hrdý na někoho, něco, cenit si, vážit si někoho, něčeho: zakládat si na dětech, na důvěře druhých“

Když si máte zakládat na tom, co děláte, tak je třeba, abyste si uvědomil, že t vše děláte dobře, můžete být pyšný na to, že jste šikovnější, že umíte víc než druhý. Nebo máte radost z toho, že když něco zhotovíte, někomu dáte, způsobíte sobě i jiným radost. Nebo vychováváte děti tak, aby byly slušné, těší vás, že jste je vychoval správně a že vám dělají radost.

Drap

Že si máš považovat své práce.