Jane Thomas

Jak byste interpretovali tento citát?

Jak by jste definovali tento citát?

Nikdy moc nikomu nevěřte.
Nezapomeňte na ďábla, byl kdysi anděl.( Omlouvám se za to slovo definovat a uvozovky. A tohle je ze seriálu Tokyo ghoul a člověk ,který to zveřejnil to označil za citát. Já pouze chtěla vědět význam tohoto ''citátu '' )

Nejlepší odpověď
annas

Měla jste uvést sama, jak těmto slovům rozumíte. Pokud jde o citát, měl by být označený uvozovkami,, chybí autor a zdroj.

Vysvětlení vyplývá z toho, že ďáblové jsou padlí andělé, kteří nechtěli poslouchat Boha. Ten je vykázal do pekla.

Takže nedá se posuzovat ani člověk jen podle vnějšku, tedy vzhledu, ale podle vnitřních vlastností.

Přece není všechno zlato,. co se třpytí.

Další odpovědi
Drap

Netuším co je to za citát, nikdy jsem neslyšel a ani se mi nelíbí. Stejně tak dobře nevím, co je definicí konkrétního citátu.

quentos

„Definovat citát“ je nesmysl.
Jak už bylo řečeno, zní to spíš jako blábol než citát. A pokud to opravdu citát je, chybí tomu autor.

marci1

Nelze slepě věřit každému. Důvěřuj, ale prověřuj. 🙂

zjentek

Fakt zde někoho cituješ? Mně přijde jako žblept, který doufám není postavený na ŽÁDNÝ definici (;

Interpretoval bych nějak takto:

Raději nevěř nikomu, protože v lidech, respektive v jednání lidí je hluboce zakořeněm jak anděl, tak i ďábel!

Kdo ti pomohl tě podrazí a kdo tě podrazil ti pomůže… Samozřejmě není pravidlem. (;

elkon

Nevěř nikomu, ani nejlepšímu příteli.

zjentek

@Drap: Tyvoe neopisuj! ;D ;D ;D