Avatar uživatele
standa

Jaký máte NÁZOR na níže uvedený pokus o jakousi ´definici´ tzv. názorové otázky ?

Nová kategorie „Ankety a zábava“ obsahuje v tuto chvíli tři podkategorie:

  1. Ankety … (což v tento moment neřeším)
  2. NÁZORY
  3. Zábava a ostatní … (zde bych měl malou poznámečku na závěr)

NÁZOROVÁ OTÁZKA

  • pokud se jedná o otázku, která je o provozní problematice tohoto serveru
  • pokud se jedná o otázku, která je uvozeno slovy:

Co si myslíte…
Líbilo by se vám…
Stalo se vám někdy…
Jaký máte názor na …
Bude letos kupovat dárky…
Víte, že…
Neštve Vás, že…

  • pokud se jedná o otázku, na kterou lze sdělit více různorodých a přitom ´správných´ odpovědí
  • pokud se jedná o otázku, kde odpověď má význam pouze v okamžiku, kdy je psaná a takováto odpověď je pak pro budoucí čtenáře téměř neužitečná
  • a další charakteristiky ´názorových´ otázek, které ve vašich odpovědích určitě zazní 🙂

ZÁBAVA A OSTATNÍ

  • zde bych chtěl jen upozornit, že tato podkategorie má vlastně dvě různé části, a to ´zábavu´ + ´ostatní´ a někdy může nastat výkladová mýlka, že otázka je zařazena do „zábavy“ a ono přitom jde o „ostatní“ … to jen tak na okraj

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, led, Miroslavst, 1popelka1, aramah, anonym, ivzez, anonym před 4905 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Stando, souhlasím s Vašimi definicemi. Chápu je totiž shodně. Proto nemám problém se zařazováním svých otázek do kategorie Názory. Také jsem jich několik vložila.

Většina začínala slovy – Co si myslíte – o tunelu, zmoknutí, letu do budnoucnosti, o citátu …

Odpovídající uvedli to, co si o „problému“ myslí, názory odpovídajících se různily. Já jsem byla odpověďmi překvapena a srovnala si je se svým pohledem na skutečnost.

Otázky Jak vám chutná oběd, jaké je počasí jsou přínosem jen pro jedince – spíš jde o určitý druh konverzace – názorová odpověď platná jen pro jistý okamžik…

U „vědomostních“ otázek na rozdíl od názorových je většinou jediná správná odpověď – mohu čerpat z vlastních vědomostí, případně vyhledat na internetu. Někdo např. původ a význam pojmu definoval přede mnou, i když s ní nemusím souhlasit… Ale co je dáno, to je psáno …

Zábava – vtipy, odkazy na videa – pobavím se.

V nové rubrice jsou rozlišeny Ankety, Otázky v subkategorii Názory, Zábava a ostatní.

Doplňuji:
Ještě dodávám, že názor je moje mínění, chápání jisté skutečnosti, přesvědčení, vnímání. Názor se může shodovat s ostatními názory, ale nemusí.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stando jste jedinný který se k tomu rozumně vyjádřil a vysvětlil,budu se tím řídit,jen kdybych někdy náhodou omylem zařadila špatně otázku tak prosím nehažte kamenem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Děkuji Stando za váš názor a osvětlení této problematiky. Je vidět, že jste rozumný a že dokážete věc vysvětlit bez jakéhokoli urážení a nadávek.
Rovněž děkuji za váš příspěvek v mé otázce.
Vše se dá vysvětlit rozumnou formou a o to přeci jde. Je pravda, že někdy se stane nějaký omyl, ale jiný z toho hned udělá takový „vitriol“, který se pak probírá v několika diskuzích uraážlivou formou.
Stando smekám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mousinek

Už tak je pro mě obtížné vybrat do jaké kategorie zařadit otázku a ještě tu přibidou další věci. Já bych jen vložila otázku a do kategorie by to zařadil admin protože je zkušenější a měl by v tom pořádek. Nerada bych byla za hlupáka,když něco zpletu a jak mám vědět co je názorová otázka..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Stando, plně s vám souhlasím. O takové „definici“ mluvím celou dobu, ale hold umím špatně vysvětlovat ☹

Říkala jsem to zjednodušeně – otázky, které v budoucnu nikomu nepomůžou, které mají smysl jen v tu danou chvíli jen pro tazatele, patří do „názoru, anket“.

Ještě jste zapomněl dodat otázky typu:
Jak děláte to a to – např. Jak čůráte? Čůráte do vany? apod. 🙂

před 4905 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek