standa

Jaký máte NÁZOR na níže uvedený pokus o jakousi ´definici´ tzv. názorové otázky ?

Nová kategorie „Ankety a zábava“ obsahuje v tuto chvíli tři podkategorie:

  1. Ankety … (což v tento moment neřeším)
  2. NÁZORY
  3. Zábava a ostatní … (zde bych měl malou poznámečku na závěr)

NÁZOROVÁ OTÁZKA

  • pokud se jedná o otázku, která je o provozní problematice tohoto serveru
  • pokud se jedná o otázku, která je uvozeno slovy:

Co si myslíte…
Líbilo by se vám…
Stalo se vám někdy…
Jaký máte názor na …
Bude letos kupovat dárky…
Víte, že…
Neštve Vás, že…

  • pokud se jedná o otázku, na kterou lze sdělit více různorodých a přitom ´správných´ odpovědí
  • pokud se jedná o otázku, kde odpověď má význam pouze v okamžiku, kdy je psaná a takováto odpověď je pak pro budoucí čtenáře téměř neužitečná
  • a další charakteristiky ´názorových´ otázek, které ve vašich odpovědích určitě zazní 🙂

ZÁBAVA A OSTATNÍ

  • zde bych chtěl jen upozornit, že tato podkategorie má vlastně dvě různé části, a to ´zábavu´ + ´ostatní´ a někdy může nastat výkladová mýlka, že otázka je zařazena do „zábavy“ a ono přitom jde o „ostatní“ … to jen tak na okraj

Nejlepší odpověď
annas

Stando, souhlasím s Vašimi definicemi. Chápu je totiž shodně. Proto nemám problém se zařazováním svých otázek do kategorie Názory. Také jsem jich několik vložila.

Většina začínala slovy – Co si myslíte – o tunelu, zmoknutí, letu do budnoucnosti, o citátu …

Odpovídající uvedli to, co si o „problému“ myslí, názory odpovídajících se různily. Já jsem byla odpověďmi překvapena a srovnala si je se svým pohledem na skutečnost.

Otázky Jak vám chutná oběd, jaké je počasí jsou přínosem jen pro jedince – spíš jde o určitý druh konverzace – názorová odpověď platná jen pro jistý okamžik…

U „vědomostních“ otázek na rozdíl od názorových je většinou jediná správná odpověď – mohu čerpat z vlastních vědomostí, případně vyhledat na internetu. Někdo např. původ a význam pojmu definoval přede mnou, i když s ní nemusím souhlasit… Ale co je dáno, to je psáno …

Zábava – vtipy, odkazy na videa – pobavím se.

V nové rubrice jsou rozlišeny Ankety, Otázky v subkategorii Názory, Zábava a ostatní.

Doplňuji:
Ještě dodávám, že názor je moje mínění, chápání jisté skutečnosti, přesvědčení, vnímání. Názor se může shodovat s ostatními názory, ale nemusí.

Další odpovědi
anonym

Stando jste jedinný který se k tomu rozumně vyjádřil a vysvětlil,budu se tím řídit,jen kdybych někdy náhodou omylem zařadila špatně otázku tak prosím nehažte kamenem

Miroslavst

Děkuji Stando za váš názor a osvětlení této problematiky. Je vidět, že jste rozumný a že dokážete věc vysvětlit bez jakéhokoli urážení a nadávek.
Rovněž děkuji za váš příspěvek v mé otázce.
Vše se dá vysvětlit rozumnou formou a o to přeci jde. Je pravda, že někdy se stane nějaký omyl, ale jiný z toho hned udělá takový „vitriol“, který se pak probírá v několika diskuzích uraážlivou formou.
Stando smekám.

Mousinek

Už tak je pro mě obtížné vybrat do jaké kategorie zařadit otázku a ještě tu přibidou další věci. Já bych jen vložila otázku a do kategorie by to zařadil admin protože je zkušenější a měl by v tom pořádek. Nerada bych byla za hlupáka,když něco zpletu a jak mám vědět co je názorová otázka..

1popelka1

Stando, plně s vám souhlasím. O takové „definici“ mluvím celou dobu, ale hold umím špatně vysvětlovat ☹

Říkala jsem to zjednodušeně – otázky, které v budoucnu nikomu nepomůžou, které mají smysl jen v tu danou chvíli jen pro tazatele, patří do „názoru, anket“.

Ještě jste zapomněl dodat otázky typu:
Jak děláte to a to – např. Jak čůráte? Čůráte do vany? apod. 🙂