Radovan M

Jak brzdí tank?

Jaké má tank brzdy? Někde jsem slyšel o hydrodynamickém měniči a zpětném chodu, ale moc se mi to nezdá… Vzduchová ani kapalinová soustava mi ale do bojů vhodná nepřijde… Víte? =)

Nejlepší odpověď
honza19hk

Jak u ktrého tanku.
Např moje VT-55 má 3 nezávislé okruhy-1 parkovací brzda-kvalt,2 převo­dovková brzda,3 pásová brzda.Tank zatáčí přídáním opačného pásu a zpomalením druhého pásu a přibž´duješ právě touto pásovou brzdou,navíc tam je lamelová spojka.Takže pokud chceš zatočit doprava, přidáš levý pás a pravý ubereš nebo uplně zastavíš,tím se otočíš na fleku. Navíc je tam také ta aretace pák (ovšem ne všechny tanky mají rajčáky) ale to není brzda spolehlivá,sice nemúžeš zatočit ale z kopce ti to ujet může,mě se to na vojně povedlo. Ano zpětný chod tam můžeš dát,tank má taky uplně jiné řazení než auto. Pojezd ovládáš pákami popř volantem podobným těm z F1. tzn že pokud se chceš otočit smykem na fleku,přidáš např. leou páku a pravou přitáhneš k sobě,tím ti levý pás jede dopředu a pravý dozadu-otočíš se na stejné délce jako je tank dlouhý. U tanků které mají ten volant to není tak jednoduché,ale jde to taky.Tuto metodu ale není dobré používat.Navíc při točení na fleku roztrháš asfalt nebo povrch pod tebou,zválš´t kostky lítají dost daleko. Nové tanky mají hydromotory tak jako to mají pásové bagry a smykem řízené nakladače-tzv bobek.Tam je pak bubnová brzda a parkovací brzda.Navíc u hydromotorů pokud nejedeš,tank se sám nerozjede,hydro­motor pokud do něj nejde olej se nepohne.Takže i když máš zařazený kvalt auto se nehne. Když stojíš,je uzavřená kostka a tím pádem nejde jet.Až pokud pohneš pákou se to rozjede.A není to jak u Tatry,že když nemáš vzduch nezabrzdíš.

jsem sběratel těžké vojenské techniky,takže pokud tě něco zajímá,napiš třeba přes vnitřní poštu.

Další odpovědi
anonym

Co se tak podívat do nějakého chytrého vyhledávače. Mně stál tank dva roky na zahradě, ale fakt systém brzd neznám.

Řízení tanku, Tankodrom, jízda tankem v tanku
A to je ono! Chcete-li znovu použít parkovací brzdu, vraťe páky zpět a stiskněte aretovací tlačítka. Pak by řídící páky tanku měly zůstat v centrální poloze.

www.tankodrom­jakohrom.cz/ri­zeni-tanku-jizda-tankem/