Bronzový

Horoskop - jak to myslí?

horoskop panna - tím se myslí co? Že ještě nepřišla o tzv. Věneček, nebo že je to jako mořská panna?

Jak to myslí?
Doplňuji:
Ale v jakém smyslu? Je mi jasné, že je to znamení, ale co to symbolizuje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Panna je šesté znamení zvěrokruhu, spojené se souhvězdím Panny.

Podle mytologie - net

Koho přesně má Panna reprezentovat, není možné říct s jistotou; v historii byla ztotožňována s téměř každou významnější bohyní, včetně Inanny, Eset, Kybelé, Athény, ale například i s Ježíšovou matkou Marií. Panna může společně s Velkou a Malou medvědicí hrát roli v mýtu o krásné dívce Kallistó. Buď je to Kallistó sama, může to však být i bohyně Héra. Často je zmiňována i Persefona (v některých mýtech považována za jednu z podob bohyně plodnosti země a rolnictví Demeter).

Panna je viditelná především v jarních měsících - říká se, že právě tehdy Persefona vystoupila z podsvětí.

Podle další interpretace zobrazuje souhvězdí Astraeu, nedotčenou dceru boha Dia a bohyně Themis. Astraea byla známá jako bohyně spravedlnosti a v tomto souhvězdí byla rozpoznána díky tomu, že se v její blízkosti vyskytují Váhy - váhy spravedlnosti. Astraea kdysi údajně s nesmírnou moudrostí vládla světu, ovšem jen do doby, kdy se lidstvo zatvrdilo natolik, že se jeho vládkyně s nechutí vrátila na oblohu.

Další legenda
Podle legendy byla Diké, bohyně práva, znázorněna stejně jako Démétér. Ta pocházela z nespoutaných válečníků a tuláků a jako první se usadila a začala obdělávat půdu. Svému bratru Diovi porodila dceru, do které se zamiloval Hádés, který ji jako svoji královnu stáhl do říše mrtvých. Matka bloudila světem a hledala svou dceru Koré. Během jejího hledání přestalo všechno růst a umírali jak lidé, tak zvířata. Zeus se zalekl a nařídil, aby dívku, která také dostala jméno Persefona, propustili z podsvětí. Lstivý Hádés však zařídil, že bude moci žít s matkou jen určitou část roku. Proto na jaře a v létě všechno kvete a na podzim, kdy musí zpátky do podsvětí, zase uvadá.

http://www.maminet.cz/…

Další odpovědi:

Larisso, kromě toho, že rok vnímáme kalendářně, tak jej hvězdáři a astrologové vnímají ještě "astrologicky". Jednotlivým obdobím roku jsem přiřazována astrologická znamení podle pohybu těles jako je Slunce, Měsíc a planety sluneční soustavy v hvězdném prostoru.
Astrologie je složitá věda.
Pokud se Ti jedná o vtipkování, tak se docela povedlo.
Horoskopy jsou samozřejmě zaměřeny hlavně na zábavu. Aby Ti něco bližšího napověděly, musela by sis nechat zpracovat osobní horoskop a znát nejlépe i přesný čas svého narození.
A jinak - máš pocit, že tu střelci někoho nahánějí s lukem a šípy? Já jsem vodnář a taky se necachtám pořád ve vodě.☺☺☺
Z astrologického hlediska je panna pojmem čistoty a neposkvrněnosti, její bližší charakteristiku najdeš na spoustě webů. Zkus třeba horoskopy.cz

Zlatý

Já jsem stále "panna" a to je mi 65 let a porodila jsem dvě děti. Zadej si do vyhledávače třeba slovo "horoskopy", nebo "znamení zvěrokruhu" a dozvíš se víc.

Bronzový

Rok je rozdělen do zvěrokruhů a podle toho kdy ses narodila ti přináleží příslušné znamení. Já jsem lev a taky nechodím lovit. Jenom si někdy zařvu a lehnu :)
Doplňuji:
Zkus třeba
http://znameni-zverokruhu.webn ode.cz/
nebo si zadej do vyhledávače znamení zvěrokruhu.

Zlatý

Nemá to nic společného ani se sexem ani s mořem. Jedná se o znamení panny, jsou to jedinci narození mezi 23,8 - 22,9 v každém roce

myslím tím ZNAMENÍ

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.