Je EZO TV podvod?

Na http://www.zku­senosti.biz/e­zo-tv jsem četla dost tvrdé příhody. Je to pravda? jaké máte zkušenosti vy?

Nejlepší odpověď
kubimi

Je to obírání lidí. Zavoláte, do vysílání se nedostanete a za minutu platíte podle pořadu od 7é – 90 korun. Klidně vás nechají čekat i do skončení pořadu, a to přesto že ženská na obrazovce tvrdí, že nikdo nevolá. Podvodníci v mezích neskutečně ohnutých českých zákonů. Navíc se sídlem na Maltě, takže zisk mizí elegantně z ČR…

Další odpovědi
led

Je to bežný spôsob legalizovaného podvodného obchodu transformovaný do prostriedkov modernej techniky. Ale pôvod a realizácia je stále rovnaká už od praveku.
Predávajúci hrá na naivitu a hamižnosť kupujúceho, i keď ani jeden to verejne neprizná.
V prípade tv „súťaží“ (ako môže byť súťaž niečo dopredu rozhodnuté?) je to spôsob zavolajte nám, získate… – faktúru za telefonické spojenie, ale to už „nestačia“ povedať.
Super tv súťaže – pošlite nám svoj hlas pre účinkujúceho, môžte vyhrať aj vy… spočítal niekto z vás hodnotu tých SMS? Pekné tiché naháňanie zisku telekomunikačným spoločnostiam („Hele, Franto, pak se šábnem na půl“).

barnajka

Budu asi ošklivá, ale řeknu jak to vidím já: podvod, podvod, podvod.
Osobní zkušenost nemám, ale myslím že stačí zapojit obyčejný selský rozum.
Jakákoliv linka, kde se platí 70Kč/min (a víc) ve mně okamžitě rozblikává varovnou červenou kontrolku: Bacha, tady mě chce někdo oškubat.
A taky to tak zatím vždycky opravdu bylo.
Nikdy jsem nevolala žádným těmto zázračným vědmám, ale dřív jsem občas zkoušela různý soutěže v TV a tisku. Otázka bývala VŽDYCKY primitivní, výhra VŽDYCKY neodolatelně lákavá. Už tahle nepřímá úměra mě měla varovat, ale byla jsem holt naivní tele, co věřilo, že šance na výhru je velká a těch 70 Kč je ‚zanedbatelným‘ poplatkem.
No jasně, že jsem nikdy nevyhrála :))
A přestože se v podmínkách drobounkým písmem psalo, že max. cena hovoru je tolik a tolik, téměř pokaždý mě to stálo víc.
Několik nepodařených pokusů o výhru mě vyléčilo nadosmrti – fakt už nikdy víc tyhlety untrvasrmanský lin­ky.

Jo, a pokud jde o to věštění: mám za to, že člověk, který opravdu nějaký takový schopnosti má, měl by je brát jako dar shůry. Dar, který i on sám dostal zadarmo..a tudíž by ho zadarmo měl i šířit dál.
Nemám nic proti, když si kartářka za kompletní (!) výklad vezme nějakou symbolickou částku..nebo třeba pytlík kafe, lahvinku dobrýho pití, bonboniéru..
Ale aby někdo rejžoval ze zoufalství druhých..a ještě bral takový nehorázný sumy a účtoval si po minutách…to nejen že není žádnej věštec, ale navíc ještě odporná lidská hyena.

Nedávno jsem na netu hledala nějaký pěkný obrázek anděla a narazila jsem na tyto stránky http://www.muj­sen.cz/andel/in­dex.php?pg=1
Rozesmála mě už ta věta: Zeptej se svého anděla.
To už s náma ‚naši‘ andělé nekomunikují niterně, ale skrz internet?? No jo, asi jo – technický pokrok se zřejmě promítá do všech sfér života..pozemskýho, i toho nadpozemskýho :)
Fajn, řekla jsem si, že schválně zkusím, co mi můj andílek poví…a když jsem už už čekala, že se mi na monitoru objeví odpověď, prásk – ‚anděl‘ po mně chtěl 10 Kč za sms se vstupním heslem. Hnus, velebnosti, tohleto…
A takových stránek jsem pak našla X dalších..a ještě i nechutnějších.
Nepochopím ty cyniky, co se neštítí dělat z těchto spirituálních záležitostí nechutný byznys a okrádat o peníze lidi, kteří se k duchovnu často obrací jakožto k poslední naději. Mlátila bych ty dobytky po hlavách od rána do večera tak dlouho, dokud bych jim ten hyenismus z palic nevymlátila :))

Já na horoskopy a věštění celkově moc nevěřím, ale přesto bych asi měla strach nechat si vyložit karty nebo hádat z ruky… Co kdyby…
Kdybych už ale přece jen změnila názor, určitě se obrátím na někoho, kdo už má nějaký renomé a kdo věští buď zdarma, a nebo tzv. za hubičku. Ne snad abych ušetřila, ale protože věřím, čemu věřím: pokud věci mezi nebem a zemí opravdu jsou, komerce a byznys tu nemají co dělat.

Damiana

Šarlatánství, podvod a zlodějna. Nic jiného pro mne věštby a výklady nejsou. Souhlasím ale s Barnajkou, hlavně co se poměrně hysterického podání týká. Nejde o to, že tomu člověk nesvěří, ale podvědomí pracuje, a když někdo „nakdáká“ něco negativního a dost sugestivně – jak to ti exhibicionisti v TV umí – je to dost nepříjemné a přecitlivělý jedinec si může na sebe přivolat nejen nějakou obecnou újmu, ale i nemoc. Možná to funguje i naopak, ale znovu opakuji – u určitých typů lidí. Kdyby mu to samé řekl soused odvedle, takovou výšku jako od TV „umělce“ to přece nemá!

To máš jako s horoskopy, kdekdo je čte a vybírá si z nich pro sebe jenom to hezké. Někdo je ale tak senzitivní, že v něm hlodá červíček Cobykdyby.
Lepší definici nesmyslů věštění a jejich důsledků než ve filmu Jáchyne, hoď ho do stroje! stěží vymyslím, tam je řečeno vše.

Pro šarlatány platí bohužel jedno, zvlášť odporné pravidlo. Jsou to dobří „psychologové“ a manipulátoři. A zaměřují se zejména na osoby nešťastné, zklamané, ztrápené a co nejhůř – nemocné. Stačí nechat člověka chvíli mluvit, pozorně poslouchat, šikovně z něho ještě něco vytáhnout a pak jeho řeči důkladně namočit v patřičné omáčce a znovu mu je předhodit jako radu. Pokud je někdy budete pozorně poslouchat, je to vždy jedno a to samé. Stejné žvásty, ale pokaždé jinak podané.
Kdysi jsme v jednom časopise dělali takovou důkladnou sondu mezi těmito šarlatány a výsledek byl předpokládatelný… Vždy šlo o to nachytat dobrého kořena, dobře ho otipovat a pak mu nablábolit nesmyslů co se do něho vejde. A samozřejmě pořádně zkasírovat. Nejúspěšnější byli pochopitelně ti z nich, kteří si z nich ještě dovedli „vytvořit“ vracející se klientelu.

Jsou ale lidé, kteří se potřebují nechat někým nebo něčím ovlivňovat a je jich evidentně dost. Jen mne udivuje, že žena neuvěří třeba své rozumné dceři, která to s ní myslí dobře nebo vzdělanému manželovi, kterého zná celý život, ale nějakému úplně cizímu hochštaplerovi a ještě mu nacpe do chřtánu nemalé peníze. Lidi, kteří jsou sami a tohle berou jako „poslední možnost“ a upínají se k těm „radám“ skutečně upřímně lituji. Inu: Každá rada drahá, zde platí skutečně na sto procent.