Pokročilý

Hledám román...

který by byl tématem podobný např. seriálu Spartakus. Starověký Řím, dobrodružství, sex, gladiátoři. Hledám nějaký román o starověkém Římu, který by byl trochu šokující. Může jít třeba i o řeky atp. ale Řím mi v tuto chvíli připadá nejzajímavější. Chtěla bych si přečíst něco syrově autentického.

Odpovědi:

Bronzový

Není to sice o Římě, ale mohla by se ti líbit Hra o trůny. Přečti si knížky a pak se můžeš mrknout i na vysoce hodnocený a oblíbený seriál. Můj bývalý to hrozně žere doteď.

Zlatý

Medzi svetové bestsellery sa už tisícročia držia akčné príbehy gréckych hrdinov v knihách od gréckeho Homera Ilias a Odysea a voľné pokračovanie tejto trilógie vo (rimskej) Vergiliovej Aeneide.
Čítanie týchto starých akčných thrillerov zatieni svojou niekedy až neuveriteľne podrobnou až drasticky farebnou psychologiou ľudských vzťahov a rozboru vojny, zrady, priateľstva i lásky, prelínané mierovým životom ľudí a sporom bohov, dokážu upútať vnímavého čitateľa až do myšlienok: Kto som, čo som, prečo som tu, čo chcem od života,...

Bronzový

mě hrozně bavil Já, Claudius od Roberta Gravese... i potom pokračování Claudius Bůh a jeho žena Messalina - fiktivní příběhy, ale opřené o určitou historickou přesnost

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.