Odpovědi.cz

Full HD nebo HD ready?

chci si koupit LCD televizi, ale moc se neorientuji ve zkratkách Full HD a HD ready. Televize HD ready jsou o dost levnější. Nejsem žádnej televizní fanatik a tak o co příjdu, když si koupím jen HD ready?

Nejlepší odpověď
KarelN

rozlišení Full HD je 1920×1080. Televize s HD Ready mívají menší rozlišení, např. 1366×768, ale rozdílů je více. Zjednodušeně se dá říci, že HD Ready nabízí menší kvalitu než Full HD, ale kvalita HD Ready pro 99% diváků je naprosto ok.
Pokud nemáš Blue Ray přehrávač a přijímáš televizi jen pomocí pozemního televizního signálu (tj. stejně žádný HD programy nemáš), kup si HD Ready.
Nemá smysl kupovat kvalitnější televizi „do budoucna“, ceny hrozně rychle padají.

Další odpovědi
Dandi

Přesně jak píšou kolegové…jen ještě upřesním… Full HD bývají zpravidla TV od 100cm nahoru a tedy vzdálenost diváka by měla být alespoň 250cm.

lukas

Ještě by bylo vhodné dodat, že záleží jak velkou televizi chcete kupovat a z jaké vzdálenosti se na ni chcete dívat (a také jaký máte zrak..). Z velké vzdálenosti na menší TV nepoznáte ani kvality „HD ready“. Takže dobré si to v jakémkoliv obchodu omrknout jestli vůbec na té televizi z určité vzdálenosti rozdíl mezi FullHD a HD Ready poznáte.
**
A ještě jedna věc, to jen tak na okraj, jsou Full HD Blu-ray/HDDVD ripy(kopie se sníženou kvalitou a velikostí-podobně jako DivX filmy), kterých se na internetu povaluje spousta. Pokud připojíte (modernější a výkonnější) počítač disponující HDMI (někdy stačí i DVI-D) výstupem, můžete ho připojit k TV a tyto FULL HD ripy pouštět. Kvalita těchto ripů je slušná, o čemž svědčí obvyklá velikost kolem 7–12GB na film ve FullHD.

Blondak

rozdil je v rozlišení ale když se divam na tv ze 3m nepoznam rozdíl, je ovšem lepší prokreslení obrazu a nezaleží jestli mate HD vysilani, DVD přehravače s HDMI dokážou signal 720p přepočitat na 1080i což je full HD 1920×1080 bodu