fg

Co je to blue-ray?

Nejlepší odpověď
jennysh

Blu-ray disk přinese novou kvalitu ve sledování oblíbených filmových trháků, a to v oblasti obrazu, zvuku a interaktivních bonusových materiálů, které jste si doposud nemohli plně vychutnat na formátu DVD. Vice informací naleznete zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blu-ray

Další odpovědi
P.T.

Je to nástupce optických disků DVD, kde je obrazový materiál točený ve vysokém rozlišení (FullHD, 1920×1080 pixelů) a zvuk taktéž ve „vysokém rozlišení“ (HD). Pro zobrazení takového obrazu je potřeba Blu-ray přehrávače, filmu na BD (Blu-ray Disc), TV alespoň s HDready rozlišením (1366×768px u LCD/LED, 1024×768px u plazem), ideálně však s FullHD rozlišením, pro HD zvuk audio systém s příslušnými HD dekodéry (domácí kino, A/V receiver – Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio).

Výsledkem je nádherný, žívý a ostrý obraz a brilatní prokreslený zvuk.

Zdroj: vlastní zkušenosti, http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blu-ray

chudst

„Vylepsene DVD“. (Pozor, neni to DVD!) Taky samozrejme drazsi. Ma vetsi kapacitu a diky tomu se na nej vejde kvalitnejsi film.

(Napriklad na DVD filmu vidis, ze ma clovek holy oblicej; na BLUE-RAY filmu vidis, ze tam ma strniste.)