Má HDTV cenu?

Domů si chceme koupit novou LCD televizi s uhlopříčkou > 80 cm. Máme vzít HD ready nebo Full HD? TV sledujeme (zatím) přes normální settop box

Nejlepší odpověď
Olaf

Dnes už ceny Full HD nejsou tak vysoké jako před pár lety. Záleží, jestli jste fanda do techniky a filmů. Přes terestrické digitální vysílání dostanete jen SD signál, HD ne. HD je částečně dostupné na satelitu, kabelu a IPTV. Pokud nemáte v plánu ani kupovat BluRay, pak pro vás full HD nemá význam. I když připravit se blízkou budoucnost není na škodu. Takhle koupíte HD Ready (720p) a za pár let budete možná chtít Full HD (1080). Nicméně při sledování HD kanálů v tom „zas tak velký rozdíl není“.

Další odpovědi
Dandi

Určitě HDTV…minimálně kvůli těm třem filmům za rok které si na té TV pustíte ve FULL HD to stojí za to :)

Lencis

Doporučuji pročíst článek na odkaze:

Zdroj: http://avmani­a.zive.cz/Kupu­jeme-televizor-HD-ready-nebo-Full-HD/sr-1-a-676/default.aspx

alenka901

HD READY a FULL HD musí si člověk uvědomit co vlastně chce sledovat. Pokud chce sledovat převážně signál 1080p/i, tak rozhodně doporučuji televizi full hd. Pokud bude mít pouze přístup k signálu 720p/i, tak doporučuji si koupit televizi HD READY. Pro krátké vysvětlení jde o to, že převod mezi 1080 a 720 řádky není přímím násobkem, což pro běžného uživatele znamená deformaci čar obrazu atd. Proto je nezbytné si doopravdy koupit televizi dle signálů a plánu do budoucna. Rozdíl v kvalitě je patrný i pro úhlopříčku 94 cm!
Pro informaci:

  1. filmy na blu ray lze sehnat v rozlišení 720p i 1080p
  2. HD stanice také vysílají 720i i 1080i. (České stanice budou směřovat k 1080i-například nova HD již tak vysílá)

pepee32

ocení se především kvalita obrazu

Attack-design

rozhodně full hd