Francouzské brambory připravujete ?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

jinak

Pokud se mně chce krájet natenko syrové brambory, tak z nich.
Mám-li ale dostatečný počet vařených, nebo se nechce provozovat ono tenké krájení, tak z těchto.

Další odpovědi:

Stříbrný

z vařených brambor

Zlatý

ze syrových brambor

Zlatý

z vařených brambor

Z vařených ve šlupce nebo z předvařených ve šlupce,ze syrových brambor je výtečné jídlo s názvem Vrstvené uzené odkudsi,už nevím odkud.Syrové brambory se nakrájí na kostky,částečně se oprančí s cibulkou na tuku a vrství se brambory,kysané zelí,uzené na kostičky,znova zemáky,zelí a uzené,dokud nedojdou suroviny.Jednotlivé vrsvy přijdou osolit,opepřit,a shora zalít sladkou nebo kysanou smetanou,strčit do trouby a péct,dokud brambory nezměknou .

Zlatý

jinak

Dělám něco podobného, co píše IceT , ale co se týká "francouzské" verze, tak bez toho zelí - takhle to dělám spíš s bramborovými knedlíky.
Nakrájím oloupané brambory na kostičky, osolím a osmažím na oleji dozlatova, pak přidám cibulku a kvalitní šunku (taky kostičky), opět smažím. Nakonec tam přidám na kostičky nakrájené vařené vejce a opepřím. Tohle je naše domácí verze francouzských brambor - je nejrychlejší a hlavně, oba s mužem máme rádi - u té "klasiky" - právě ty připečené kousky a tady jich je opravdu hodně.

Stříbrný

ze syrových brambor

Před léty jsem ochutnal brambory nakrájené na plátky za syxrova, K nim na kostičky uzeného, posypané osmaženou cibulkou a zalité 250 ml šlehačky Když se šlehačka s části vyvařila přidala se na hrubo nastrouhaná kyselá okurka. Zalilo se to vejci s trochou mléka Ke konci pečení se přidal sýr a nechal zezlátnout. Osolilo a opepřilo

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.