Radovan M

firma Burago

Dobrý den chci se zeptat: Proč se modely Burago začali vyrábět v Číně (původně Itálie), a ještě k tomu se zdražili ?

Nejlepší odpověď
quentos

za tím bude tutově outsourcing, šli za levnější pracovní silou a výrobou… zdražování nebude s outsourcingem souviset, činí tak proto, že se zdražuje všechno a málokdo – až na vás pár osvícenců – si uvědomí, že je to vlastně paradox a mělo by to být v tomto případě poněkud naopak. Spoléhají na to, že při všeobecné tendenci zdražování toto jaksi „zapadne“…

Další odpovědi
Miroslavst

Místo Čína, Thaivan apod. je vlastně tak nějak příčinou ekonomické krize. Četl jsem o tom článek a při podrobném zkoumání jsem dospěl k názoru, že je to vlastně pravda.
Začalo to v USA, kde vše bylo drahé a tak se skoro veškerá výroba přesunula směrem na východ. Samozřejmě, že to nemusí být jen USA, ale i jiné státy, které přesunuly svou výrobu směrem na východ, aby ušetřili. Takže pak přišla doba, kdy skoro veškerá výroba byla přesunuta směrem na východ a pro domácí lidi nebyla práce. Pokud nebyla práce, nebyly příjmy. Pokud nejsou příjmy není odbyt zboží.
Co se týče zdražení výrobků tak to zřejmě už neví co za to chtít.
Mimochodem dobrý americký vosk na auta má na krabičce uvedeno, že výrobek pochází z USA, baleno v Polsku.