annas

Filosof Konfucius kdysi řekl, že je těžké najít černou kočku v tmavé místnosti. Jak chápete?

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/images/se­arch/%C4%8Der­n%C3%A1%20ko%C4%8Dka/

https://pixaba­y.com/cs/photos/%c4%8der­n%c3%a1-ko%c4%8dka-zlat%c3%a9-o%c4%8di-ko%c4%8dka-3753932/

--
Podotázka
Znáte některou z uvedených pověr? Považujete je za prověřené, , takže raději se černým iočkám vyhýbáte?

Vysvětlete prosím svůj názor v anketě. Děkuji.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Jiná odpověď.

Možná měl na mysli, že v prostředí plném podvodníků a zločinců je těžké vyšetřit ten konkrétní kriminální případ.
Nebo možná to měla být obdoba oblíbeného křesťanského přirovnání o hříchu: Dokud člověk nevěnuje příliš pozornost svému svědomí, zdá se mu, že žije relativně slušně a nemá se příliš za co stydět. Ale je to jako s možností uvidět své umazané ruce v temné místnosti. Jakmile se ale v místnosti rozsvítí… Těmi osvěcujícími paprsky je nejen nezastřený rozum, ale hlavně Boží láska. (Obojí chápáno jako dary Ducha Svatého.) Ve srovnání s vysokým a krásným
standartem Boží lásky se pak nejspíš jednání našeho slušňáka bude jevit dost bídně.
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hAcXbFOtldA

Další odpovědi
Kepler

Kočka se váže na místo a ne na člověka.

Ani to za pověru nepovažuji, protože to je do značné míry pravda. Kočka se vrací tam, kde má jídlo, teplo a bezpečí.
K hlavní otázce:
Je těžké najít člověka, který splývá s davem a nijak nevyčnívá – průměrnost v moři průměrnosti.

JežíšKristus

Jiná odpověď.

No to je teda myslitel. To snad ví každý, že černou kočku budu asi ve tmě hledat blbě, ne? Člověk si musí vzít baterku a najít ty její svítící oči, jinak nemá šanci.

Beno

Jiná odpověď.

O kočce.
http://www.hy­bris.cz/game-never-over

zjentek

Jiná odpověď.

An, tak jsem si pročetl možnosti výběru v anketě. A výsledek? Vy jste vtipná, víte o tom? (;

Drap

Jiná odpověď.

Je to obdoba našeho" Po tmně každá kráva černá. Je i ve skutečnosti někdy obtížné najít to , co neni na púrvní pohled zřejmé. černá kočkaq je sice často swpojována s čarodějnicemi a podobně, ale nejsem pověrčivý. Přesto když třeba jedu a přeběhne přes cestu černá kočka, tak si na to vzpomenu.

paul1

Jiná odpověď.

Nikdy jsme černou kočku neměli, nemáme k nim nějak vztah. Můj známý, od doby, kdy mu vyradli přes noc králíkárnu, chová jen černé králíky, nebo aspoň tmavě hnědé. Občas se mu do chovu zaplete světlé zbarvení, tak ty separuje v králíkárně, kterou má v bývalém chlévu. Od té doby mu nic neukradli, ale nevím, jestli na tom má chov černých králíků zásluhu. Fakt ale je, že ty tmavé není až tak dobře v králíkárnách večer vidět.

Kelt

Jiná odpověď.

Tedy více jak 90 % informací získáváme zrakem. Bohužel v tomto případě se na zrak nemůžeme spolehnout, pokud tedy nepoužijeme světlo. Hrozí nebezpečí, že nás kočka kousne nebo škrábne. Naše ostatní smysly nejsou tak dokonalé.

annas

EKSOT123,

jedná z možností, samozřejmě Moudrý Konfucius často mluvil v hádankách. Mě napadlo, že někdo napíše matematický příklad či nějaký text. V obou udělá chybu, ale sám ji nevidí, ne a ne ji najít. takže mu ne ědomost, tedy temnota určitým způsobem zatemnily zrak., tedy mozek.

Drap uvedl po tmě je každá kráv černá. to se používalo, když někdo řekll, že t dívka je ošklivá, ale má to sexuální podtext, že při aktu na kráse nezáleží.

annas

XBeno, zajímal mě vlastní názor, sstejnš teak na pověšry. Nevadí měš převzetí odpovědi, pokud je odborná, nebo z historie, ale u této, stejněš jako jiných mých otázek se zajímám o to, zda citát může něco říct i dnes.

Beno

Kočky mě nezajímají. Některé pověry můžou být pravdivé, protože lidé tomu věří. Černé kočky jsou lidem jen pro zlost.

Beno

Kočky mě nezajímají. Některé pověry můžou být pravdivé, protože lidé tomu věří. Černé kočky jsou lidem jen pro zlost.