jirka F

Existují ještě v dnešní době plně zdraví lidé?

Není spíše více lidí nemocných…

Existují ještě v dnešní době plně zdravý lidé?

Nejlepší odpověď
dubraro

Neexistuje zdravý člověk, jen nedostatečně vyšetřený.

Další odpovědi
Kepler

Záleží na tom, jak si definujeme plné zdraví. Takoví piloti a astronauti by měli být hodně zdraví, ale pleš a mateřská znamínka nevadí. Ale jinak máš pravdu, nemocných lidí přibývá (tzv. civilizační choroby) a čím starší jsi, tím nemocnější.

Ametyst

Ti, co nechodí k doktorovi, jsou zdraví. Jakmile vkrocite do ordinace, vždycky se něco najde.
Fascinuje mě, jak si někteří lidé nespojuji léky a potravu. Přitom obojí jde stejnou trávicí cestou a skončí v krevním oběhu. Raději predstiraji, ze mají jedno zažívání pro jídlo a druhé pro léky. Asi vetřelci?

zjentek

Zdraví lidé? „Ještě“ v dnešní době?

No ne no začíná se to teprve vyvíjet a možná se i plně vyvine… jedná se o způsob myšlení = způsob života. Jde o projekt, kdy lidstvo na daný způsob života přistupuje samo, samo si volí ten ZDRAVÝ (podvědomí), bez zásahů politického zřízení. Taková „škola (život) hrou“. V USA prý na takové již mají klece či kontejnery, či co… prej VE VELKÉM, takže zdravých se do budoucna dá očekávat HODNĚ.

Kryšpín

Samozřejmě je jich většina, v Česku je to dobré pouze každý čtvrtý Čech má zkušenost s duševní nemocí jen třetina se léčí, zvyšují se trochu závisláci na mobilu a počítačích / gambling hry on-line / v Česku mírně stoupá užívání antidepresiv v roce 2002 bylo v lékárnách prodáno 3 mil. uvedeného v roce 2012 již 6 mil. a tak to stoupá. Denně jsou jenom 3–4 sebevraždy, ovšem je naděje v brzké době vyroste v Česku sto center duševního zdraví. Zdroj SUKL a psychiatrie.

Roman71

Dubraro to popsal trefně..

Absolutně zdravý člověk by totiž byl dokonalý a žil věčně. Tělo by bylo schopno se plně regenerovat a odolávat virům. Takový dnes vážně nikdo není.

led

Ani ten, kto nikdy nebol u lekára, teda lekársky nejestvuje, nemusí byť úplne zdravý. Aj keď necíti žiadne zdravotné problémy a nemusí vedieť o svojich zdravotných problémoch, neznamená to, že je zdravý.
Okrem toho jestvuje zdravie fyzické a zdravie duševné.