Kelt

Co si myslíte o Grétě Thunberg?

Jaký na ni máte názor? Co si o ní myslíte? Fandíte jí, nebo odsuzujete? Považujete ji za novodobou Pannu Orleánskou nebo Dona Quijota? Nebo něco jiného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Dělá na mne dojem zfanatizované dívky, která plní rozkazy někoho, kdo jí má za maskota.

Další odpovědi
zjentek

Slabé, nemocné děvčátko. Možná bude i zlé, soudě dle projevu emocí a výrazu očí.

Problémem společnosti jako takové zůstává fakt, že seriózní, ku všeobecnému prospěchu smýšlející lidé se tam, kam se dostane třeba tato slečinka, VŮBEC NEDOSTANOU! Možná sami nechtějí. Asi je to dáno geneticky, přirozeností, upřímností či zdravým rozumem. Jinak prostě nelze chápat takové, kteří se v těchto řadách běžně vyskytují.

Drap

Nemyslí si nic. Dnes plácá nesmysly kde kdo. Pokud chce něco změnit, tak řeči nepomohou. Je třeba dělat také nějaké skutky.

Arne1

Vymyli jí mozek a teď poslušně fanaticky povídá nesmysly o věcech o kterých sama z nějakého bádání nemůže vůbec nic vědět. Před 70 lety by úplně stejně bojovala proti imperialistům, o deset let dříve zase třeba proti židům.

DoTazatel

Že se o ní mluví všude až moc (ona sama taky jen moc mluví).

Ostatně dělá to, co politici a „světoví leadři“ jen mluví a mluví a „debatuje“ (to je vše, protože nic jiného neumí a ničeho většího nejsou schopni). Mají talent plácat blbosti.
(Ale skutek utek).

Reezo

Je to zmanipulovaný děcko, které hraje na city.

ivzez

Je „svá“, říká, co si myslí, a snaží se dělat to, co považuje za správné.
Nemyslím si, že by byla něčí loutkou, přijde mi autentická.

Mohu nesouhlasit s tím, co dělá, s jejími názory, kritizovat, jak co
dělá apod., ale je moc dobře, že může své názory vyjadřovat, případně
protestovat veřejně a získávat (nejen) mladé lidi pro svůj záměr.

Z tohoto úhlu pohledu je dnešní doba oproti minulému režimu úžasná.

Kepler

Nemyslím si nic. Nebudu přece někoho hodnotit, aniž bych věděl co říká. Snad to má hlavu a patu.

Mc Merkurion

… rozmazlenej fracek, kterej ani neví co mluví (kdyby to myslela s ekologií vážně, chovala by se jinak: https://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/protes­tuje-proti-zmenam-klimatu-sama-ale-spotrebovava-plasty_517038­.html?showTab=dis­kutovane ) … jen bych rád věděl, kdo ji táhá na špagátku …

aliendrone

Je mi úplně ukradená. Kdybych měl zaujímat stanovisko kvůli kdejaké kravině/blbečkovi, tak nedělám NIC jiného. ;) :D :D

marci1

Fandím světu, aby přežil. 🙂
Greta sama o sobě říká: „Dělám to proto, že nikdo jiný nedělá nic.“(!)
Když jí lidé při její stávce u parlamentu říkali, že by měla být ve škole, ukazovala na učebnice ve své brašně. „Mám tady své knihy,“ říká bezchybně anglicky. „Ale také přemýšlím: co mi chybí?“ Co se budu učit ve škole? Na faktech už nezáleží, politici neposlouchají vědce, tak proč bych se měla učit? “
Její učitel o ní říká: „Greta je problémová, neposlouchá dospělé.“ Ale míříme plnou rychlostí ke katastrofě a v této situaci je jedinou rozumnou věcí být nepřiměřený."
Co více k tomu dodat?
https://www.the­guardian.com/sci­ence/2018/sep/­01/swedish-15-year-old-cutting-class-to-fight-the-climate-crisis

Pepa25

Můj názor vyplývá z toho, že se zde zjevně sešlo několik věcí:

  1. žijeme v informační době a média milují výrazné typy. Např. na tom posledním klimatickém panelu mlivily desítky řečníků a nepochybuju, že tam zazněla zajímavější i důležitější slova, ale mediální pokrytí mělo hlavně její vyjádření
  2. situace v oblasti snahy zastavit či aspoń zmírnit probífající klimatickou změnu dospěla do sitauce, kdy se nějaké radikální vyjádření dalo čekat. Připadá mi to podobné, jako v případě toho utopeného dítěte na turecké pláži v době migrační krize – také to bylo na spadnutí
  3. určitě hraje roli i její hendikep (Aspergerův syndrom) a to, jak se vyjadřuje bez obalu. Dokonce už existuje pojem „Greta Thunberg effect“, který popisuje, jak politici (převážně starší mužové) cítí vinu, když na ně mluví mladá dívka …

Kryšpín

Já jí fandím jenom lituji že dostala malé kapesné jenom milion švédských korun a můj kolega v zaměstnání což je taký místní Casanova má názor, až zažije kvalitní švédskou trojku přijde na jiné myšlenky.

elkon

Je to mladé tele, ale jsou tací, kterým se takové akce hodí. Zase je o čem mluvit.