toxino007

Existuje opak absolutní nuly?

Absolutní nula je hypotetický stav látky, ve které se zastaví veškerý tepelný pohyb částic.
Existuje i opak absolutní nuly? Třeba hypotetický stav látky, ve které se nedá zvýšit veškerý tepelný pohyb částic. Nejsem fyzik ale myslím si že nějaká hranice musí být ne? Děkuji

Odpovědi
Kepler

Absolutní nulu definuješ správně. Ale je to omezení teploty jen na dolní hranici. Horní není stanovena. Jsou známy vesmírné objekty, kde by se muselo počítat s miliardami Kelvinů, ale tady už nejde o hmotu jako takovou, jako spíš s dalšími skupenstvími plasmou počínaje, přeměnou na čistou energii konče. Jak známo energie a hmota jedno jest: E = mc(exp)2

Klaproth

Ano, je to Planckova teplota.

zvonisek

Myslím si, že ne.

talka

Snad absolutní nekonečno?

pucipuci

Také nejsem fyzik a nemohu nic fundovaně povědět, přesto mě něco nutí podělit se o své úvahy. Já bych řekl, že opakem je stav, kdy látka začíná měnit skupenství roztáním, zmrznutím,výparem…