Ametyst

Existuje něco jako české trauma?

Jsou Češi více vůdčí nebo více jako oběti? Je trauma z Němců stále tady? Nebo ho bohatě nahradilo trauma z Rusů?

Odpovědi
elkon

To je na každém jedinci, jak dalece věci vnímá. Já žádné trauma nemám. jsem nad věcí. Proč bych se měl zatěžovat něčím, co nelze ovlivnit?

Pepa25

Spíš než trauma ze silných sousedů mají Češi trauma z vlastní malosti. Prostě nedostatek sebedůvěry. Hezky po popsal Mojmír Hampl v mé oblíbené knize „Pro Čechy je nebe nízko“

Zdroj: https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/pro-cechy-je-nebe-nizko-420949