Kepler

Co si myslíte o Polácích?

Zejména ve vztahu k EU a ochraně životního prostředí? Začali drancovat Bělověžský prales, zakázali potraty, a dál těží v hnědouhelném lomu Turów bez ohledu na zákaz Bruselu a traumata na obyvatele Česka. Nezasloužili by si konečně dostat přes prsty? Mně osobně připadají Poláci jako nejhloupější ze slovanských národů, počínaje tou hroznou a měsíční válkou proti nacistům.

Nejlepší odpověď
Ametyst

O Polácích vím, že na rozdíl od Čechů drží při sobě. Z EU je neustále někdo kárá, pro tvrdé západní jádro jsou země V4 vděčným cílem. Viz Macronova nenávistná kampaň proti polskému justičnímu systému, přičemž Francie má stejný. Ale dvojí metr se vždycky obrátí východním směrem. Poláci, na rozdíl od Čechů, pochopili, že v EU si země musí své národní zájmy vybojovat, a ne že existují jen “evropské zájmy”. Nelze jen tupě poslouchat.

Další odpovědi
aliendrone

No já jsem se dosud na tím, co píšeš, moc nezamýšlel. O té těžbě hnědozkamenělých stromů (které pamatuješ ještě zelené ;) :D) nwm vůbec, stejně tak o Bělověžském pralese (prý tam mají i zubry)! Inu co, oni se (s ohledem na svůj počet) vždycky prosazovali samostatněji a od toho se odvíjí i to ostatní.

Pro mě jsou Pšonci především zdatní kšeftaři, taková ta sorta „konští handlíři“ mezi Slovany. Co se týká jejich řemeslné úrovně (schopností), kam se na nás hrabou, jenže v dnešním světě platí více než kdy jindy – vyrobit umí kdekdo (nějak, nezáleží jak), to PODSTATNÉ je PRODAT. A to jim podle mě jde skvěle (však se podívej do obchodů).

Že jsou to jebnutí pánbíčkáři (viz potraty) je tam tradicí (ani bolševik s tím mnoho nezmohl). Ostatně totéž by se dalo řící o bratřích Slovácích (jakkoliv tam ohledně církve mají větší rozum). Když je to baví, jejich věc. Venkoncem i ten zákaz potratů má svá pozitiva (jakkoliv jsem zastánce názoru, že žena by měla mít poslední slovo o tom, jestli přivede potomka na svět). Lepší potrat, než život za cenu, že pak tutově parchant půjde do děcáku nebo bude mít dětství „jaksepatří“, přijde mi „lidštější“, no.
Hele bejku, že zrovna TY tohle připomínáš, jsem si jistý, že mezi židlemi u interrupčních komisí jsi měl vlastní křelo s cedulkou/jménem (mláďata ani neví, že taková „bohulibá instituce“ existovala). ;) :D :D

A že se Polákům u nás trpí prodej silniční soli coby kuchyňské (a mnoho, MNOHO dalších prasáren) NENÍ jejich chyba, nýbrž NAŠE DEMENCE. Inu to víš, našim dem(ent)tokraticky zvoleným zástupcům (i ty jsi jim dal svůj hlas) to přijde v pohodě, tak co. Vždyť přeci je DEMOKRACIE, takže komu se to nelíbí, v příštích volbách „může rozhodnout“ o tom, že to tak již nebude, muehehe. Přeji každému příjemné snění o tom, že by vhozením papírku do volební urny „něco změnili“, ať zvolí KOHOKOLIV. ;) :D :D

Nicméně – zrovna „ta válka“ je věcí, na kterou můžou být Poláci OPRAVDU HRDÍ. A také jsou, vždycky když se ten dobytek naleje, tak se nám začnou posmívat (bohužel OPRÁVNĚNĚ!), že na nás stačí zadupat a zalezeme jak podělaní ratlíci (viz 1938, 1968) a že umímě stejně jako ratlíci „statečně štěkat zpoza zadku svého páníčka“ i v tom MAJÍ PRAVDU (nesleduješ události?). :(

A že SAMOTNÍ vydrželi bojovat jen jeden měsíc proti 2 velmocem NĚMECKU a RUSKU současně – no a? Co bys asi tak čekal za výsledek? Podívej na „slavný dem(ent)tokratický západ“ – jak dlouho vydržely VELMOCI Francie, Británie (nebýt ostrovem, tak padli také)?

Navíc historici MOC RÁDI zapomínají, že Němci bojovali SAMOJEDINÍ současně i s dalšími 2 státy (Holanďany a Belgičany – i oni měli své armády) a to ještě Adolf ani pořádně neskončil s Nory a Dány, které začal obsazovat o POUHÝ MĚSÍC dříve. A i tak byl wehrmacht se všemi hotov za pouhé DVA MĚSÍCE. Ve světle západního TRAPNÉHO fiaska, které bylo vyslověně UBOHÉ, odpor samotných zrazených Poláků rovnou proti 2 VELMOCEM trvající měsíc vypadá naopak FANTASTICKY!

Takže vzato se vším všudy musím konstatovat, že Pšonci jsou v poho. Zato MY si musíme uklidit svůj vlastní bordel – to je totiž ABSOLUTNÍ podmínkou, jestli se máme pohnout z místa směrtem k „něčemu lepšímu“, no. :)

Alesh

Jak bys jim chtěl dát přes prsty? Vyhlásit jim válku? 🙂
s tím ŽP je je dost smutný, slyšel jsem, že vlastně kvůli tomu, že si to tam vyrychtovali, tak rádi jezdí sem, hodně třeba do Adršpachu, pak jsou o tom ty články, jak to tam totálně zarvali, dementi. 🙂
Jinak omezení potratů z principu špatná věc není, podle mě by akorát měli povolit potrat i případě, kdy plod je prokazatelně nebo s vysokou pravděpodobností poškozený nebo dokonce mrtvý. Jinak nevidím důvod, proč by se měl potenciálně zdravý plod zabíjet. Každý by měl nést odpovědnost za své činy, pokud souloží, je zde riziko otěhotnění. Pokud to někdo nechápe a dítě nechce, ať dodržuje celibát.

plebs

Jak kdo a kde Polsko vodka, handelek, věřící odbojní a hrdí vrhli se proti skopčáckým tankům bojovně na koních a s kordy.
Polák o Češích jsou to švejci milují pivo rádi se ohnou a normalizují Na př. kniha – Zemský ráj / jen / na pohled.

paul1

Nemám na ně nějaký ucelený názor, občas jsme jezdili do Polska na nákupy a udivovalo mne, jací to byli zruční obchodníci a dokázali mít všechno lacinější než u nás. Když jsme se jich ptali jak to dělají, tak nám odpovídali: my nechceme být zítra milionáři, nám stačí i menší zisk. Jezdí prodávat k nám zeleninu a ovoce, také jsou levnější jako supermarkety a někdy jsem se docela bavil na tom, když na tržišti byl Polák se zeleninou a ovocem levnější než vedle prodávající domorodec. S tím to ani nehlo, ceny nesnížil a když jsem s ním mluvil, tak říkal že on si počká, Polák to svoje prodá a odjede a potom přijde na řadu on. I tak se dá.

12kolemjdouc

Nic. Kazdy je jiny. Nelze vsechny hodit do jednoho pytle. I kdyny 70% z nich byli blbci tak tech 30% nelze ignorovat. Divam se na kazdeho individualne.

Schluker

Vzhledem k tomu, ze ziju nedaleko hranic s Polskem o nich valne mineni nemam. Najezdy louoezniku z Polska jsou bezne, vyfetla prevazejici kradena auta zpusobuji relativne casto nehody, Turow je prusvih..
na druhou stranu vzdy, kdyz jsem byl v Polsku, byli mistni obyvatele mili a ochotni. Maji to asi dost podobne jako cesi – na to co/kdo je za hranicemi se neohlizi.

Pepa25

Takový pohled mně připadá přehnaně přísný. Poláci mají (nejen) v ekologii něco, co nazývám „syndrom velké země“ neboli stav, kdy politika životního prostředí je ovlivněna postojem „ono se to rozptýlí“ – toto platí i pro Rusko, Brazílii a částečně i USA a Čínu (protože třeba v Montaně mohou být 4 Turówy, aniž by si toho někdo všiml, ale v hustě zalidněné Kalifornii musí být politika úplně jiná).

Zde vidím obrovskou roli EU. Ani ne, aby „dávala přes prsty“, ale spíš přes stanovováním minimálních požadavků a také sladování politik (Evropa, zvlášť ta střední, zas tak velká není)

df

Jak zpívá Andrzej Rosiewic Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny I to jest prawda, to jest fakt

https://m.you­tube.com/watch?v=8A-xV5hZ3Eg

zjentek

Jde o tatary mezi slovany.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

zjentek, Henryk Sienkiewicz sa hnevom v hrobe obracia nad vašim označením

Dochy

Aliene: Dík za připomenutí této perspektivy (Polsko a VV2). Nicméně rozepsal ses tak široce, žes zavítal i do oblastí, za které Ti ten bodík nedám…

aliendrone

Dochy>>> JJ, vím že jsi GANGSTER (specializace hamounit a vymáhat), nějaké rozdávání je zcela mimo mísu! ;) :D :D

Ale vážně, já mám mraky důvodů nevěřit, že „se dostaneme na Slunce“. Podle mě je úplně jedno JAKOU pocestujeme raketou, jestliže bude mířit směrem OD NĚJ. Dem(ent)okracie tak jak ji nyní provozujeme je zkrátka SLEPÁ ULIČKA. Takže nezbývá, než ti popřát, aby ses NEDOČKAL doby, kdy dojde i na tvůj harém sexuálních otrokyň! ;) :)

led

Kepler, odložte ďalekohľad skresľujúci videnie a pozrite sa na skutočných obyvateľov Poľska
1 – Záporne hodnotiť národ na základe úzkeho pohľadu cez ďalekohľad, podľa jednej vopred prehratej bitky neduživého starca proti dvom silným protivníkom, ktorý sa napriek tomu v predohre avízovaného skutočného zápasu dvoch obrov, dokázal ubrániť až do úderu gongu…
2 – Záporne hodnotiť národ pre činy jednotlivcov, zneužívajúcich svoju moc na rozoberanie strechy nad vlastnou hlavou.

led

Vážený aliendrone, za plný bodík to nie je, vaše nežné zhodnotenie je ochudobnené o širší pohľad na našich severných susedov.

aliendrone

led>>> Ó líbezná s očima laně, nepsal jsem „komplexní hodnocení“. ;) :)

led

aliendrone, to bol pohľad z kozmu?

aliendrone

led>>> Z orbity na Zemi hledím obvykle jen skrz optiku 30 megapráskového fortazonového kanónu značky „Tutáč zabijáč“ (který jsem ukradl Vogonům). Mám rád ten pocit „s prstem na spoušti“. ;) :D :D