Avatar uživatele
zjentek

Existuje institut manželství z čistě pragmatických důvodů?

Anebo: Má zde platiti i něco méně či více, řekněme, „hlubokého“, nežli samotná instinktivní potřeba materiálního zabezpečení? Například něco, co finanční zabezpečení přesahuje právě svou „hloubkou“? Něco s tajemným přesahem, co finanční zabezpečení zdaleka předčí? A co by to tak asi mohlo být? Jsem strašně zvědavý. Děkuju.

Celý život, navzdory různým režimům ustanoveným během něho, mně tohle vrtalo hlavou a tak se teď zeptám.
Už jsem se zeptal, hele 👆👆👆. Děkuju.

(Jeden důvod mě napadá, ale… Pak mně tedy někdo logicky vysvětlete, že žena jde do manželství proto, že má zájem zachránit lidské pokolení před vymřením a proč by i takovýto instinkt měla mít.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 181 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
OSHO

Vše existuje proto aby to něčemu dočasně sloužilo

Zdroj: https://gvkb.blog­spot.com/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Mno, převážně ANO. Což je také důvod PROČ instituce manželství vydržela tak dlouho a to bez ohledu na měnící se socioekonomické systémy.

Nicméně k dotazu, přesněji k nějakému nepragmatickémui důvodu – co třeba láska? Cháípu, že jakožto profík – sńatkový unterwassermann teď musíš šátrat po významovém slovníku, ale to je TVOJE vina! 😉 😁 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
carlos john

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek