Euthanasie. Zviratka nam na veterine chteji uspat hned jak je nejaky " vetsi " problem , ale …

jak koukate na lidskou. ? Nechci srovnavat v zadnem pripade zvirata s lidmi , jen jsem to tak napsala.
P.S. jakmile me NEKDO posle do modre listicky , a me se tam zobrazi odpovedi zodpovezene pred 350 , nebo 550 dny od uplne CIZICH lidi , ktere ja vubec neznam 🙂 , tak uvidi. !! 🙂 -iv- ( Kerberus , mam vas velmi rada a vy to vite , ale jakmile me tam poslete !! , tak tyden bude bez hvezdicek ) !! -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Přišla jsem o pejska, když míval epileptická záchvaty – infikovalo ho klíště. Podávala jsem mu sice léky, ale intervaly mezi jejich podáváním se neustále zkracovaly. To nebylo možné kvůli zaměstnání dodržovat …

Nebylo ale zbytí, pes i já jsme se trápili.
Doplňuji:
Doplňovala jsem odpověď, ale nevšimla si, že jsem dostala bod.

U lidí – těžké – o své smrti by měl každý rozhdovat sám… Když není schopen???

Vím, když otec umíral na rakovinu, jaké zažíval bolesti. Ostatní se trápili s ním – stále věřil, že mu bude líp … Bylo, ale ne v tom smyslu, jak očekával…

Další odpovědi
chudst

Ke zviratkum:
Nene, neni pravda, ze je chteji nechat uspat hned, jak je nejaky vetsi problem. Temer vzdy nabidnou nejakou alternativu. Jenze ta muze stat desitky ci stovky tisic rocne – to si vetsina lidi dovolit nemuze, tak radeji zvoli bezbolestne uspani.

K lidem:
Ja jsem byl vzdy a vzdy budu pro euthanasii i u lidi. Samozrejme za nejakych prisnejsich podminek, ne aby to bylo „boli me uz mesic nesnesitelne bricho, chci umrit“, ale proste u starych lidi, kteri maji nevylecitelnou nemoc u ktere trpi a bude se jim nadale zhorsovat a CHTEJI SAMI zemrit, pak jsem vsemi deseti pro. Rikame si, jak jsme humanni, kdyz lidi nezabijime. A jsme humanni, kdyz je nechavame trpet?

anonym

Není co řešit, stačilo by převzít právní úpravu platnou v Nizozemí, které je nejblíže našemu právnímu prostředí a mentalitě. Současně tam jsou klauzule bránící zneužití.
Ad tom, postup darování orgánů je u nás už ošetřen.
Ad -iv-, zcela chápu tvou autentickou motivaci, takže tentokrát odpovím za napadanou, ale důsledně poctivou Kerberus.
Euthanasie byla probráne jen jednou, před 597 dny, kdys tu ještě nebyla a otázka i odpověď byla od dvou cizích anonymů mimo tuto živou komunitu.
Jinak je dost opravdu závažných případů, které za euthanasií cestují do Švýcarska.

venkovan

Na to se dívám celkem pozitivně, ale za předem stanovených podmínek aby eunthanasie nemohl být zneužita a osobně bych ještě uvítal abych nevěděl, že ten už přišel. Nebo aby těžce nemocný člověk měl skutečně zajištěn důstojný odchod (dožítí) z tohoto světa. Ne ležet jako mrcha někde na LND v bolestech protože zdravotní pojišťovny nedají peníze na utišující léky.

tom004

Jsem pro euthanasii.Je­diný,kdo má právo rozhodnout,je ten,koho se to týká.V případě,že mu jeho zdravotní stav,neumožňu­je,toto rozhodnutí učinit,potom,by to mělo být právem,nejbližších rodinných příslušníků.Mně,by ale nejvíce vyhovovalo,něco podobného,jako je smlouva,o dár­covství orgánů,s jasnými pokyny,pro takovýto případ.
Doplňuji:
Jarni155.Já,si naopak myslím,že rozhodnutí,o u­končení života,je „horší“ u zvířete,než u člověka.Ve většině případů,se k tomu člověk může vyjádřit,ale,třeba náš pudlík,a,ani jiný zvířecí miláčci,tu možnost nemají.Musíš se spolehnout na doporučení veterináře,porovnat to s tím,jak mu bylo v poslední době,a rozhodnout.

anonym

Euthanasie jak u lidí tak i u zvířátek je milosrdná smrt.Zvěrolékař­ka,ke které my chodíme ,tak jsem neslyšela,že by bez vyzkoušení všech možností euthanasii doporučila.Je to ta poslední služba nevyléčitelnému zvířeti.Máme přátele,kteří museli toto řešení přijmout,(tohle nepochopí člověk,který nemá vztah ke zvířatům ),a trápili se hrozně dlouho.Euthanasie u lidí,to je mnohem těžší.Rozhodnou­t,zda svou milovanou osobu poslat na druhý břeh.Brr,nechtěla bych to zažít.Je to zneužitelné,lidské hyeny číhají všude.Jinak s ní jako poslední službu milovaným souhlasím.To se mi ale pěkně souhlasí,když jsem to nezažila.

Drap

Jsem pro , ale pouze s přesnými a předem stanovenými pravidly. Pravidla by měla být stanovena právě na základě humanity a ne na tom, jak se to které politické straně momentálně hodí, a jaké body potřebuje nasbírat.

dědapetr

Podle mě si myslím že by to bylo dobré,protože každý by měl mýt nárok na důstojnou smrt a ne se v bolestech trápit.Pokud to bude přání člověka u kterého budou doktoři vědět že stav je beznadějný tak by to mělo být.

baghira

Eutanázie pasívní, tj. odpojení přístrojů a „přirozená“ smrt, no dejme tomu.
Eutanázie ve smyslu použití smrtícího prostředku, s tím mám tak trochu morální problém. Ale diskutovat o tom nechci.

iceT

Také souhlasím s tím,že pokud je člověk vážně nemocný a není naděje na uzdravení a jeho stav bude zhoršovat a tím pádem bude více trpět,aby sám měl možnost rozhodnout se ano,chci odejít nebo ne,budu trpět,ale zemřu až mě to dostihne.
Ale mnohem horší je,když je nemocný na tom tak,že nemůže komunikovat nebo když je v komatu a v takovém stavu,že stejně jen vegetuje,jak se má rozhodnout jeho rodina?

V případě domacích mazlíků je to jiné,sama jsem svou kočku musela nechat po nehodě uspat,protože šance na uzdravení nebyla,a i když je to už pár let,vždy mi hrknou slzy do očí,když si vzpomenu,jak mi bezmocně ležela v náruči a místo mňoukání vydávala jen chraptivé skřeky.....

pokazdejinak

euthanasie :/ já vám nevím, nezažila jsem dilema, nemůžu posoudit… ale asi bych nechtěla přežívat uvězněná jen ve své hlavě a nemoci nic (parkinson) nebo bezmocná v bolestech (rakovina) a já za sebe můžu říct, že bych uvítala možnost přesně specifikovat někde v dokumentaci, za jakých okolností nechci být dále uměle udržovaná při životě

ale na druhou stranu – není odpojení jako odpojení – před lety mě docela šokoval jeden případ z usa, kde manžel nechal odpojit svou manželku v komatu od přístrojů – já původně ten případ sledovala jen okrajově, ale bylo to docela diskutované v tv, jestli odpojit nebo ne a já si říkala ::bude jí líp:: jenže když po cca 10(?) dnech zemřela, objevila se informace, která mi předtím unikala – že byla v tzv. vegetativním komatu a sama dýchala! a že jí tedy odpojili pouze od výživy a ona tedy vlastně zemřela žízní a hlady! neskutečné – to bych nepřála prostě nikomu – ani těm zvířatům ne

anonym

Protoze mam vas oba rada ( Ch . i K ) , tak samozrejme napisu , ze chapu oba. Jen za sebe doplnim : Ja o modre listicce vim a nechci ji pouzivat. Chci vedet nazory tech , ktere " znam ". 🙂 Kamaradim se take jen s kamarady ktere znam a ne s tema , ktere neznam. 🙂 Jezisimaria , takova blbost ze me uz dlouho nevypadla … i kdyz … 🙂 . -iv-

Kerberus

  • iv-, tentokrát jsem to neměla v úmyslu, protože si nejsem jistá, zda otázka byla. Zakousnu vás… Takže do třetice ještě nebude…

Ale nesouhlasím s vámi v tom, že starší názory jsou vždy špatné. Můžete si pohled na skutečnost rozšířit. Co člověk, to jiný názor…

anonym

K., nikdy jsem nenapsala , ze starsi nazory jsou spatne. Jen je nechci vyuzivat – viz . muj nazor pred timto nazorem. 🙂 -iv-

anonym

Vidím, že tentokrát převzal za -iv- korouhev chudst, aby za ni bojoval jako lev.
Zkuste oba kompromis, lidstvo se učí z historie a nikdy není na škodu se podívat na již objevené našimi předchůdci obecně.

anonym

Dr. Axl , Chudst je muj virtualni " synovecek ". Bojuje jen za svoji rodinu. 🙂 Ale je spravedlivy i k nasi " sousedce " K. 🙂 Ale na kaficko ho k ni dnes nepustim. ! Kluk je ale dospely , bojim se , ze na me zakazy moc neda. ! ☹ -iv-

chudst

Dr. Axl: ale jiste, ja s vami i Kerberem naprosto souhlasim. Ja ani -iv- nerikame, ze jsou starsi nazory spatne! Nechceme se tim zabyvat extra do hloubky, jen radi zjistime, co si o tom mysli lidi, ktere zname.

  • iv-: kluk na teticku rad da, ale ma hrozne rad i pani sousedku Kerbera. Na druhou stranu – muzu ti klidne slibit, ze ke Kerberovi dnes na kaficko nepujdu – kafe nepiju :D (Zajimave, kam az muze dospet diskuze o euthanasii – k piti kafe :) … samozrejme to ber jako hloupy pokus o legraci.)

chudst

Kerberus: Rekl bych, ze -iv- spis zajimaly nazory soucasnych lidicek zde na strance, nedela z toho nejaky globalni pruzkum. Take me zajimaji nazory soucasnych lidi a ne lidi, kteri se zde objevovali pred vice nez rokem. Kdyzbych delal nejaky pruzkum, pak bych samozrejme vrele uvital nasi tolik oblibenou modrou listu :)

Kerberus

Chudste, to je věc názoru. Mně osobně starší názory nevadí, protože je beru jako doplnění k současným.

chudst

Ale jako vzdy mate pravdu – zalezi samozrejme na dane osobe, zda-li ji to natolik zajima, aby si precetla starsi nazory ci nikoli.

chudst

Zalezi jak u kterych otazek. U „nazorovych tohoto typu“ si rad prectu nazory znamych uzivatelu a moc se o ty stare nezajimam. U otazek dlouhotrvajiciho typu (jak odplevelit zahradu, protoze…) si samozrejme prectu dokonce prvotne starsi nazory, protoze lze predpokladat, ze nejaka kvalitni odpoved se tam vyskytne.

Kerberus

Chudste, jsem ráda, že jste vyjádřil svůj názor. Přiznávám, že jsem v tomto směru nenapravitelná. U tohoto typu otázek mně tolik nevadí, když se objeví názory současných uživatelů. Proto většinou poznamenávám, zda tazatele zajímají i starší.

Vadí mně ale opakování dotazů u jiných otázek, na něž existuje stále stejná odpověď. Program, který to má napravit, je stále v nedohlednu…

My si s -iv- „hrajeme“ na kočku a na myš…

anonym

Tak to jinak nevidim , nez ze Dr. Axl a Ch. budou muset rozhodnout , ktera z nas je kocka a ktera ta mys. !! A chlapi beda !! Ja mam za sebou kurz karate !! -iv-

chudst

Ano, naprosto souhlasim – take mi to vadi. No, uvidime, s cim se programatori vytahnou. Puvodne to melo byt spusteno nekdy po prazdninach, jak je to ted, to netusim.

A nehrajte si na kocku a mys, nechci nadrzovat ani jedne, mam vas rad obe. (Aj, doufam, ze ted se nespolcite dohromady proti mne :)) Ale zase troska obcasneho dobrackeho skadleni nikdy nikoho nezabila :)

Kerberus

Díky.