Avatar uživatele
martina1

Souhlasíte s eutanázií?

Já ano a doufám,že pokud budu někdy stát na prahu rozhodnutí,budu mít možnost této volby.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, lorja, anonym, nabubindes, Bumbes před 5047 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

ano, rozhodně. Zejména tehdy, když je předem odsouhlasená pacientem. „Každý má právo na život“ – ale copak se vegetování na přístrojích v kómatu dá nazvat životem?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Moc těžká otázka.Nevím zda bych měl tu odvahu obejmout své blízké a dát pokyn at mi dají vypít smrtící nápoj.Píši jako zdravý člověk,ale z pozice těžce nemocného který má ukrutné bolesti…Tato otázka mne děsí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ano souhlasím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Ano i ne.Vím že někteří lidé jsou opravdu nemocní,nemohou se hýbat,nemohou jíst,nevnímají,tak když bych to viděla v televizi,tak bych si říkala proč ho takhle trápí a nenechají ho odejít.Ale na druhou stranu si nedovedu představit,že na tom lůžku je někdo mě hrozně blízký,děti,ro­diče,sourozen­ci…Asi bych to nedokázala překousnout…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

S eutanázii v každém případě souhlasím osobně si myslím že pokud se člověk pro eutanázii rozhodne tak by mu měla být poskytnuta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Samozřejmě.Je­diné,co vidím jako problém-riziko zneužití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fallen Angel

Ano, rozhodně ano. Člověk by si měl o svém životě a smrti moci rozhodovat sám. A pokud bude umírat v bolestech, bude rozhodně lepší, když si zkrátí utrpení. Když to řeknu přehnaně a holoupě: Člověk taky nechá utratit zvíře, a toho zvířete se nezeptá, jestli mu smí vzít život, tak proč by si ho neměl člověk vzít sám sobě touto cestou?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kájina

Myslím si že ano, i když je to velmi těžké rozhodnutí, hlavně pokud se týká ze strany rodiny. Já osobně bych volila smrt, než nehybně, v urputných bolestech čekat na poslední den. Ale zase nevím jestli bych dokázala říct o ukončení života pro osobu mě blízkou. O sobě se rozhoduje líp než o druhých. Viděla jsem umírat lidi s carcinomem jater, ca kostí a v tu chvíli věřím že smrt je pro ně vysvobození.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janeta

Ano, nakonec se již v nemocnicích něco podobného provádí, i když neoficiálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

EUtanazie je podle mě náhradní lékařská péče.

Zdroj: http://urazov­ka.webgarden.cz/fo­togalerie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

memento mori, těžkávolba… každý za sebe? a kdo rozhodne o těch, kteří si neuvědomují svoje bytí? přestane se léčit… každý by mněl mít na krku cedulku, ZABIJ MNĚ! tak je to myšleno?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Ano.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek