martina1

Souhlasíte s eutanázií?

Já ano a doufám,že pokud budu někdy stát na prahu rozhodnutí,budu mít možnost této volby.

Nejlepší odpověď
quentos

ano, rozhodně. Zejména tehdy, když je předem odsouhlasená pacientem. „Každý má právo na život“ – ale copak se vegetování na přístrojích v kómatu dá nazvat životem?

Další odpovědi
anonym

Ano!

ten který je

Moc těžká otázka.Nevím zda bych měl tu odvahu obejmout své blízké a dát pokyn at mi dají vypít smrtící nápoj.Píši jako zdravý člověk,ale z pozice těžce nemocného který má ukrutné bolesti…Tato otázka mne děsí.

aramah

Ano souhlasím.

Džanička

Ano i ne.Vím že někteří lidé jsou opravdu nemocní,nemohou se hýbat,nemohou jíst,nevnímají,tak když bych to viděla v televizi,tak bych si říkala proč ho takhle trápí a nenechají ho odejít.Ale na druhou stranu si nedovedu představit,že na tom lůžku je někdo mě hrozně blízký,děti,ro­diče,sourozen­ci…Asi bych to nedokázala překousnout…

panenka

S eutanázii v každém případě souhlasím osobně si myslím že pokud se člověk pro eutanázii rozhodne tak by mu měla být poskytnuta.

anonym

Samozřejmě.Je­diné,co vidím jako problém-riziko zneužití.

Fallen Angel

Ano, rozhodně ano. Člověk by si měl o svém životě a smrti moci rozhodovat sám. A pokud bude umírat v bolestech, bude rozhodně lepší, když si zkrátí utrpení. Když to řeknu přehnaně a holoupě: Člověk taky nechá utratit zvíře, a toho zvířete se nezeptá, jestli mu smí vzít život, tak proč by si ho neměl člověk vzít sám sobě touto cestou?

Kájina

Myslím si že ano, i když je to velmi těžké rozhodnutí, hlavně pokud se týká ze strany rodiny. Já osobně bych volila smrt, než nehybně, v urputných bolestech čekat na poslední den. Ale zase nevím jestli bych dokázala říct o ukončení života pro osobu mě blízkou. O sobě se rozhoduje líp než o druhých. Viděla jsem umírat lidi s carcinomem jater, ca kostí a v tu chvíli věřím že smrt je pro ně vysvobození.

Janeta

Ano, nakonec se již v nemocnicích něco podobného provádí, i když neoficiálně.

fortin

EUtanazie je podle mě náhradní lékařská péče.

Zdroj: http://urazov­ka.webgarden.cz/fo­togalerie

nabubindes

memento mori, těžkávolba… každý za sebe? a kdo rozhodne o těch, kteří si neuvědomují svoje bytí? přestane se léčit… každý by mněl mít na krku cedulku, ZABIJ MNĚ! tak je to myšleno?

Bunnik

Ano.