Avatar uživatele
Delta

Důchod a pracovní smlouva

Jsem 2 roky ve SD a současně pracují na plný uvazek.Dle minulého ustanovení jsem měla pracovní smlouvu na dobu určitou-tj.1 rok.Nyní mi pracovní smlouva vypršela,a nadále vykonávám práci stejnou jako předtím.Zaměs­tnavatele jsem upozornila,že mi smlouva končí-novou nemám podepsanou,ale je mi stále přidělována nová práce s tím,že to vyřešíme později.Je možné vyhodnotit tuto situaci tak,že mi automaticky vznikl nárok na smlouvu na dobu neurčitou dle zákona?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 5130 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

I. ustanovení § 65/2 zákoníku práce
Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu NEURČITOU.

II.
Vtip je v tom, že až do 31.12.2009 se důchodcům nevyplatilo výše zmiňovaného ustanovení využívat, protože by poté ztratili nárok na důchod…, takže ve vlastním zájmu ´spolupracovali´ se zaměstnavatelem a pracovní smlouvu obnovovali na dobu určitou

III.
Vzhledem k tomu, že od 1.1.2010 vstoupila v účinnost novela zákona o důchodovém pojištění číslo 306/2008 Sb., tak již není podmínkou souběhu starobního důchodu s příjmem z výdělečné činnosti sjednání pracovního poměru na dobu určitou (maximálně pak na dobu 1 roku), jak je tomu bylo loni.

To znamená, že nyní jste zaměstnána na dobu neurčitou se všemi výhodami z toho plynoucími (zejména v případě vypovědi z organ.důvodů možnost obdržet odstupné…)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek