Avatar uživatele
Registrovaný

Důchod a pracovní smlouva

Jsem 2 roky ve SD a současně pracují na plný uvazek.Dle minulého ustanovení jsem měla pracovní smlouvu na dobu určitou-tj.1 rok.Nyní mi pracovní smlouva vypršela,a nadále vykonávám práci stejnou jako předtím.Zaměstnavatele jsem upozornila,že mi smlouva končí-novou nemám podepsanou,ale je mi stále přidělována nová práce s tím,že to vyřešíme později.Je možné vyhodnotit tuto situaci tak,že mi automaticky vznikl nárok na smlouvu na dobu neurčitou dle zákona?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

I. ustanovení § 65/2 zákoníku práce
Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu NEURČITOU.

II.
Vtip je v tom, že až do 31.12.2009 se důchodcům nevyplatilo výše zmiňovaného ustanovení využívat, protože by poté ztratili nárok na důchod..., takže ve vlastním zájmu ´spolupracovali´ se zaměstnavatelem a pracovní smlouvu obnovovali na dobu určitou

III.
Vzhledem k tomu, že od 1.1.2010 vstoupila v účinnost novela zákona o důchodovém pojištění číslo 306/2008 Sb., tak již není podmínkou souběhu starobního důchodu s příjmem z výdělečné činnosti sjednání pracovního poměru na dobu určitou (maximálně pak na dobu 1 roku), jak je tomu bylo loni.

To znamená, že nyní jste zaměstnána na dobu neurčitou se všemi výhodami z toho plynoucími (zejména v případě vypovědi z organ.důvodů možnost obdržet odstupné...)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.