Vašo

Mám povinnost ukončit pracovní poměr v den odchodu do důchodu?

Dobrý den, Od začátku co pracuji, jsem zaměstnán u jednoho zaměstnatele na zakládě smlouvy na neurčito. S nadřizenými nemám žádné problémy. Nyní za pár měsíců jdu do důchodu. Mám otázku. Je mou povinnosti ukončit pracovní poměr ke dni odchodu do důchodu, anebo mohu ještě pracovat? Moje pracovní místo se neruší. Chtěl bych pracovat ještě dva měsíce v důchodu? Vedouci provozu, ve kterém pracuji, mi mistrem vzkázal, atˇ s tím nepočítam. Ja si myslím opak, jelikož jsem trochu zalistoval v Zákonníku Práce na internetu ( i když nemohu najít konkretní případ o důchodcích v pracovním procesu). Kdo má pravdu? Byl bych rád, kdyby mi někdo zaslál konkretní paragraf i odstavec, který tuto situaci řeší. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Povinnost to neni, klidně můžeš pracovat dál, ovšem záleží na zaměstnavateli. Pokud s tebou nepočítá, měli by jste se dohodnout.