Zlatý

Dostala jsem dop.dopis od soudu,se zeleným pruhem,část určená pro podpis byla oddělená. Měla bych příjem podepsat, ne?

Mám za to, že pošťačka byla líná vypisovat oznámenku a dopis hodila do schránky.
Na razítku je včerejší datum a dnes byl dopis ve schránce. Takže úložní doba neproběhla.
Kam mohu podat stížnost? Dopis je určen do vlastních rukou. Co kdyby ho ze schránky vybral někdo, s kým nemám dobré vztahy?
Doplňuji:
Vlevo nahoře je napsáno:
DOPORUČENE DO VLASTNÍCH RUKOU
a pod tím
NEUKLÁDAT.

Podle toho, že to má být do vlastních rukou a neukládat soudím, že neukládat znamená, že pokud si to na poště nevyzvednu, pak teprve mi to vhodí do schránky?
Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Obálky se zeleným pruhej jsou 3 druhy. Vlevo nahoře je napsáno
Neukládat - pak pošťačka vhodí do schránky
Uložit - je tam daná úložní doba a pak ho vhodí do schránky.
Třetí možnost si nepamatuji, ale po úložní době se vrací zpět odesílateli.

Jednala správně a stížnost je neoprávněná.
Doplňuji:
Hanulka mě předběhla :)

Další odpovědi:

Zlatý

zde jsem něco našla - podívej se na to

http://www.ceskaposta.cz/…

Jestliže jste dostala doporučený dopis od soudu s tím, že je na něm poznámka neukládat, potom se tím rozumí neukládat na poště. Pošta má v tom případě za úkol zásilku doručit, např. vhozením do Vaší schránky. Zřejmě ve Vašem případě bude lépe nejdříve zajít na poštu a informovat se o postupu pošty konkrétně ve Vašem případě. V návaznosti na řadu nevyzvedaných zásilek od soudu se změnily i postupy doručování, takže bych spíše předpokládala, že doručení je v pořádku. Podá-li Vám pracovnice pošty jiné vysvětlení, potom podejte písemnou stížnost na jednání doručovatelky.
Upozorňuji, že ze strany soudu se dnes i adresátem nevyzvednutá zásilka bere za doručenou. Příjem bych podepsala.

Stříbrný

Vzít si s sebou dopis na poštu (ideálně na poštu, která Vám dopis doručila) a s pracovnicí stížnost. Předpokládám, že můžete předem počítat s neochotou, ale je to otázka pár minut. Pošťačka by pak měla dostat dutku, či určené strhnutí ze mzdy.

A máte pravdu, je třeba se ozvat, když je něco tak, jak to být nemá. Takových, jako Vy by mělo být více, možná by tu pak nebyl takový kocourkov..

Každopádně přeji hodně štěstí při vyřizování.

na českou poštu

Zlatý

Doporučené dopisy do vlastních rukou se zeleným pruhem jsou takové, které se předávájí do vlastních rukou v přpadě, že Vás pošťačka zastihne v den doručení, pokud ne, může ho hodit do schránky.
Označení neukládat znamená neukládat na poště, tj. - buď předat nebo hodit do schránky

Diskuze k otázce

Bronzový

Mapel

Je to trochu těžko pochopitelné, ale který zákon je psán pro běžné lidi.

Dopis má doručovatelka dát do vlastních rukou - musí zazvonit a pokusit se o to. Když neuspěje, tak vhodí dopis do schránky - neukládat :)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.