relux

Co je to soudní náslech?

Dnes jsem nastoupil na vyšší odbornou školu, v oboru práv a ekonomiky, přesto, že je mi tento obor úplně cizí. Jako praktickou část jsme dostali vypracovat soudní náslech. Takže se tedy ptám někoho zkušeného, aby vysvětlil trotlovi (mně), co je to ten soudní náslech, jak se vypracovává, proč, co, všechno. PROSÍM. Jsem v zoufalé situaci. Doufám, že někdo odepíše.

Nejlepší odpověď
klumprt

Podle mě prostě půjdeš k soudu na nějaké veřejné líčení jako veřejnost. Vybereš si nějaký vhodný spor, buď jednoduchý, nebo dle požadavků vyučujícího. Budeš poslouchat, možná bys mohl mít i diktafon a pak zpracuješ záznam toho jednání třeba dle tohoto vzoru: http://www.pa­velpetr.cz/sou­bory/29/50/UPOL_NAS­LECH_VZOR.pdf