Drap

Došlo ke změně legislativy v oblasti životního prostředí ?

Před chvílí jsem četl na netu, jak květinové dary pro pana Václava Havla byly slavnostně zan přítomnosti některých našich vyvolených vhozeny do Labe.
Přitom ještě v létě chodil po okolí pracovník povodí Moravy, a pokud našel byť jen na břehu, třeba posekanou trávu, tak trval na odklizení a vyhrožoval pokutami za znečišťování vody biologickým odpadem. Došlo snad ke změně legislativy ? , které jsem si nevšiml ? A nebo má Labe měkčí normy než Morava ?
Doplňuji:
Znamená to, že bilogický odpad lze volně odhazovat beztrestně do vodních toků ?

Odpovědi
Conchus

Ne, nemá. To bylo z hlediska piety vůči bývalému prezidentovi moc hezké, ale bylo to proti péči o chranu životního prostředí. Všiml jsem si toho také, ale nevím, jak to posuzovat. Horší bude, co tomu řeknou v povodí Labe Němci, zda si to nechají líbit bez odezvy. Pro ně Havel zase není tak moc „pietní“.