Beata19

Doporučíte mi nějakou dobrou a levnou XPERII s 5 mpix?

Nejlepší odpověď
Bedy

Je mi líto, ale podle mého názoru žádná levná a zároveň dobrá Xperia neexistuje. Proč? Protože ty levné Xperie mají slabý výkon a ten operační systém Android tam neběží úplně svižně, časem se dokonce může sekat (u těch nejlevnějších jako modely Tipo či Miro to je masakr) – zvlášť když si tam nainstalujete pár aplikací, tak se to skoro ani nehne v některých případech.

Android potřebuje aspoň 1GB RAM a dvoujádrový procesor, aby byl taknějak použitelný.

Když už chcete Xperii, tak koukněte na Sony Xperia M, tam je ten výkon už solidní, ale cena je tak 5 700Kč nebo Sony Xperia L, která má teda 8MP fotoaparát a ta cena je taky tak těch slabých 6 tisíc.
Za tuto cenu se dají koupit i lepší mobily – nebo podobné za lepší cenu – ať už Nokia Lumia 720 nebo třeba HTC Windows Phone 8S – Nokie obecně mají vůbec nejlepší foťáky a tyto dva mobily nemají Android, ale Windows Phone, který je pro většinu lidí mnohem lepší volba – ať už z důvodu přehlednosti, svižnosti či funkčnosti systému jako takové.

Když tak se prosím rozepište víc – jakou cenu si tak představujete, koukněte se třeba na srovnávač cen, který Vám pomůže, ale doporučil bych se Vám vyhnout operačnmu systému Android.

Další odpovědi
zelezo1983

Jsemtady i Bedy maju pravdu Htc je super bedy me tenkrat poradil ten windows 8 s a je strasne fajn je pekny a fotak ma taky 5 mpix hry tu mam az az takze kdyz se nudim. bedy je odbornik na svym miste urcite neudelas chybu kdyz das na jeho radu

Jsemtady

Pokud nehrajete hry, tak klidne muzete vzit ty bedovi nokie, pokud hry hrajete, tak na pomalejsich xperiich vam stejne poradne nepujdou. Takze bud lepsi xperie jak radi beda, nebo treba HTC, ktere ma lepsi menu a pomerne dobre kvalitni zpracovani (xperie jsou bohuzel plastacci) a muzete vybrat i klidne s droidem.

Majkl95

Prosimtě měl jsem Sony xperia typo a tobych ti fakt neradil :D sem rád že sem se toho krámu zbavil :D byl neskutečně pomalej, sekal se, no hrůza ;)