bubukaa

Domácí lék na bolest v krku

Neznáte nějaký lék na BOLEST V KRKU, už doma nic nemám a do obchodu ted nepůjdu, teplý čaj s medem nějak nezabírá neznáte něco jiného ?

Nejlepší odpověď
quentos

Už to tu bylo několikrát, jediný spolehlivý je zábal na krk na noc z cibule. Nakrájejte cibuli na kolečka, vyskládejte na čistý kapesník, přiložte na krk a ovažte šálou. V tom se vyspěte a do rána to máte obyčejně pryč, pokud ne (a to se stává jen u obzvlášť svinských angín), postup ještě jednou zopakujte. Cibule je výborné přírodní antibiotikum. Ještě to lze podpořit nakrájením dvou větších cibulí na kostky, dát do sklenice s víkem, prosypat cukrem a přiklopit. Díky cukru po určité době pustí šťávu, kterou je dobré průběžně přes den pít (ob hodinu, ob dvě…). Nic moc dobrého, zato stoprocentně zabírá – díky tomuto a výše uvedeným zábalům jsem na angínu nikdy nepotřeboval antibiotika.

Další odpovědi
briketka10

bude stačit cibule – pomáhá k odhlenění organismu, doporučuje se proti kašli, stačí ji nasekat, promíchat s třemi lžícemi medu, nechat odstát, pak podávejte po lžíci ráno a večer..

a zázvorový čaj je taky výborný..

hanny 2

Prieznitz,kloktat slanou vodou nebo slivovicí.
Doplňuji:
Kloktat každé 2 hodiny a obklad taky měnit!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/priznicovy-obklad

ReHu

Teplý čaj s medem nemůže vyléčit bolet v krku.
Pomůže priessnitzův obklad, ale také to jen součást léčby.
Poháhá také cibulový sirup. Cibuli nakrájet a zasypat cukrem. Přecedit a sladkou šťávu dávkovat po lžičkách.

anonym

http://www.mez­dravi.cz/zdra­vi-a-nemoci/bolesti-v-krku.html
http://www.mi­mibazar.cz/na­vod.php?id=3939

Jeste pomaha – teple mleko, nakrajena cibule, domaci med :)

WeeBear

1–2 kávové lžičky medu, 3× denně.

Pokud není med, tak si pamatuju, že mi mamka nasekala do skleničky půlku cibule a dala do ní cukr. Nechala to uležet v ledničce a ráno, v poledne a večer jsem si musela dávat kávovou lžičku toho, co cibule „vypotila“. Nezní to nijak dobře, ale pomáhalo to opravdu rychle. 🙂 K tomu myslím, že cibuli a cukr najde doma snad každý. 🙂

Dodos

Všechny rady jsou fajn, cibule pomáhá do určité míry. Trošku uleví i heřmánkový čaj. Každopádně pokud bolest přetrvává, případně se špatně polyká, doporučuji Septofort nebo Jox. Cibuli nechat jako podporu. Záleží na tom, proč v krku bolí – prochladnutí, viróza, infekce, poranění… A na cibuli je lepší dát včelí med, než cukr. Nebo aspoň nerafinovaný nebo třtinový cukr. Cibule pak pustí chutnou a zdravou šťávu.

Zdroj: http://www.wal­mark.eu/cz/Stran­ky/leciva.aspx?nl_pro­duct_id=642&na­me=Septofort

gothamguardi

Rád se s vámi podělím, jak se mi podařilo zbavit se hnisavé angíny bez pomoci antibiotik. Jak zde bylo zmíněno, použil jsem na krk zábal z cibule. Kapesník, na to na kolečka nakrájenou cibuli, přímo přiložit na krk a zavázat např. šátkem. Co 12 h jsem si dával cibuli čertvou. Dále jsem po lžičkách pil výluh z nasekané cibule s medem. Dvě cibule nasekáte, přidáte 2 lžičky medu a necháte odstát v zavřené sklenici. Velmi učinné. Déle kloktadlo, které opět hodně pomohlo. 200 ml vody, 1 plochá lžička soli a 5 kapek tee-tree oil. Po vykloktání si pusu pořádně vypláchněte vodou, ale již nekloktejte. Dále si potírejte přímo mande tee-tree oilem. Vemte špejli, namotejte na ni vadu, lehce navhlčete vodou a pokapejte 3 kapkami tee-tree oil, což je nejsilnejší přírodní antiseptikum a potřete si mandle. Po kloktání a „mazání“ mandlí nic aspoň pul hodiny nepijte ani nejezte, ať to může působit.
Horečku jsem si srazil pořádným vypocením a panadolem, použite klidně něco jiného, podle toho, co víte, že vám zabírá. Dávky panadolu jsem postupně snižoval, podle potřeby.
Všechno mi zabralo stejně rychle, jako antibiotika, jistě mi pomohlo, že jsem se takto začal léčit ještě v ten samý den, co mi angína vypukla. Takže nečekejte.
Důležité také je, se nemoci nepoddávat a veřit, že se vyléčíte, protože naše tělo má neuvěřitelnou schopnost léčení se.
Pokud vám tohle nebude pomáhat, hold si budete muset zajít za doktorem pro nějaké ty antibiotika.
Ať jste zdravý