kwisty

Doktořina – Pediatr

Dobrý den po základce bych chtěla jít dělat doktorku pediatrie(pro děti) , ale nevím jestli jít na gympl nebo na střední zdravotní.

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto případě bude záležet jenom na Tvém rozhodnutí. Gympl Tě připraví ve všeobecnějším měřítku pro různé typy škol. Zdravotní škola má specializované zaměření na zdravotnictví. Netroufnu si tipovat, co pro Tebe bude vhodnější. Ve škole byste ale měli mít pedagogického poradce, který by Ti měl s touto otázkou poradit. Dcera je lékařka a studovala osmiletý gympl. Když uvažuji o jejích vrstevnících, tak vlastně všichni tři byli absolventy gymnázia a teprve potom šli na medicínu.

Další odpovědi
Michal Kole

Jdi na zdravku nejlépe obor Zdravotnické lyceum

o proti gymplákům budeš mít zdravotnické předměty a budeš mít výhodu, že budeš umět používat základní zdravotnické přístroje, např. měřič tlaku, fenondoskop (uši), budeš umět píchnout injekci, vycévkovat někoho, …

manon

Gypml. Mnohem líp Tě připraví na studium na VŠ, chemii, fyziku… Zdravotnické školy jsou spíš pro střední zdravotní personál a hůře se z nich pokračuje dál. Zdravotnické lyceum sice dobře zní, ale úroveň dobrých gymnázií nedosáhne.
Doplňuji:
*gympl