réza9107

dokáží si anorektičky přiznat, že jsou anorektičky?

Nejlepší odpověď
anonym

Samy ne (bez pomoci ´okolí´, ideálně psychologa či psychiatra) – anorexie je primárně psychická choroba, fyzické projevy jsou jen důsledkem.

Další odpovědi
iceT

Ne,stejně jako si alkoholik nepřizná,že je alkoholik a gambler,že je gambler.Oba mají tendence myslet,že vše je v naprostém pořádku a že mají vše pod kontrolou.
Anorektičky jsou na tom podobně,ony mají pokřivený pohled do zrcadla a stále se vidí tlusté,i když to není pravda a mnohdy na to doplatí zničeným zdravím a dokonce i životem.

marci1

Ne, nechtějí si připustit, že je to duševní nemoc, že člověk potravu k žití potřebuje. Mají zkreslenou představu o svém těle. I když jsou vyhublé, stále si připadají „tlusté“. ☹

Drap

Někdy ano, ale většinou až už je pozdě a tělo nese trvalé následky.

Tizh19

Ne.
Ve většině případů si to nepřiznají, protože chtějí zhubnout jen pár kg a zpevnit si postavu, ale pak chtějí hubnout víc a víc, ale pořád jim nedochází, že je to anorexie. Pak už vidí svou postavu zkresleně, čím jsou hubenější tím tlustší se vidí. Anorektička si nikdy nebude připadat štíhlá. Pokud jim někdo řekne něco o anorexii, tak i pokud si to přiznat dokážou, i pokud nedokážou, ve většině případů si najdou nějakou výmluvu, aby si nikdo nemyslel, že jsou anorektičky, a tato nemoc se dá hodně dobře skrývat. Někdy si to dokáží přiznat, ale většinou se schválně chtějí anorektičkami stát, zakládají si tzv. pro-ana blogy, kde zveřejňují své jídelníčky a drží i několikadenní hladovku nebo velice nezdravé diety, které člověku rozhodí metabolismus, před ostatními se vůbec anorexii nesnaží skrývat. Tohle je důležité, jak rozeznat anorexii a wannarexii – wannarexie je totéž co anorexie, akorát se lidé nesnaží skrývat to, že hubnout, chtějí, aby všichni věděli jak málo jedí a tak, takže pokud si někdo dokáže přiznat, že má anorexii aniž by mu to řekl lékař nebo někdo jiný, může to být wannarektik.