Lgee

Dokážete popsat toto číslo?

Výsledná pravděpodobnost náhodného vzniku vesmíru, obyvatelné planety a života je celkem 1:10 na 438.
Kolik to prosím vás je?

Nejlepší odpověď
orwell

Tak veliká (resp. malá) čísla se naprosto vymykají našim představám a moc bych se s nimi netrápil. Pokud se chceš pobavit s jejich tvorbou a názvoslovím, podívej se třeba sem: http://fyzmatik­.pise.cz/666-googol-aneb-jak-pojmenovat-velka-cisla.html

Další odpovědi
Edison

10438 je 10 a 437 nul k tomu (bo jedna už je napsaná).

Neboli představ si 103 je 10 × 10 × 10. 10438 je to celé 438×.

Kelt

Tak si představ losování 200 čísel ze 380. Když je všechny uhodneš, vyhráváš 1 cenu. No a když si to dosadíš, vychází ti kombinační číslo řádově 442, takže si můžeš udělat zhruba představu.

Arne1

Ve slovenštině na to mají nádherné slovo: „priveľa“ !

Dochy

Jasně že dokážu a ty také. Dokonce se to číslo i když ho rozepíšeš, stále vejde na obrazovku (DOS 80×25 znaků – sotva čtvrtinu)

orwell

Edison: No proto, už se mi ježila srst 🙂