zjentek

co tam proboha žerou ..kaviár?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/360535-strava-pro-vojaky-ve-vrbeticich-prijde-na-17-milionu.html
..tak jsem si to vydělil a jen pro představu- každej jeden vojcl tam denně prožere cirka 250 českejch kaček ..tož je toto možné? Je to normální?
Doplňuji:
Funna: náklady a zisk ..k tomu ti napíšu do diskuze.
Ale tady nejde jen o toto, nýbrž především by mělo jít o reálné posuzování potřeb vojáka v polních podmínkách a právě toto by mělo být zohledněno při zadávání konkrétní zakázky, protože od toho by se vyvíjel výpočet nákladů. Takže já to vidím, s trochou ironie, takto- „takže voni by podle tebe měli baštit stejně, jako když si zajdou do restošky na meníčko, ano? A vona po nich firma pomyje nádobí jó? Hmm ..ale co když pak budou mít ti hoši mastné talířky? Nebudou pak telefonovat maminkám, jak jsou v těch Hrběticích nelidský podmínky? Jak je ten život hrubý, zatímco oni chudáci tam v díře nasazují všechny údy a nejednou tudíž i parohy? Každý z těch obyčejných chlapců bere odměnu nad hranicí upocených 30ti tisíc kaček a to tam "musej bejt“, takže je to zlý! Ale co když k tomuto mizernému platu dostanou jen směšně nízké diety za to, že „musej bejt“ daleko od své vlastní vývařovny? Co když takové diety řadového chudáka nepřesáhnou 150 kaček českých denně? Co, nezávisle na dovozu toho „později kontroverzního“ jídla za „dvěstěpade“, budou skutečně žrát? Budou muset maminky dělat balíčky nad 30kg, z kterejch se Hrbětická pošťačka nahrbí, až si ucvrkne?" Takovej drsnej život si já neumím ani představit a proto zjentek na štáb! Aby bylo jasno, kolik je to 250 kč za denní porci jídla pro vojáka! Nejsme civilové! ;) A komedianti z ministerstev zpět do divadla! ..né?

Nejlepší odpověď
Funna

neprožere…protože jak sis jistě všiml, je tam napsáno „na přípravu a dovoz“ stravy…takže musíš zaplatit toho, kdo jídlo nakoupí, uvaří, nachystá, přiveze, rozdá, odveze zbytky, umyje nádobí.. prostě nějakou vývařovnu, která má svoje náklady a chce mít samozřejmě také nějaký zisk…ty počítáš 250 Kč jen za samotné potraviny, ale to přece takhle počítat nejde…
Doplňuji:
tak za prvé…jsou to Vrbětice, žádné Hrbětice..
a za druhé…podle tebe mají být o konzervách, které si ohřejí v polní kuchyni?…ale oni jsou normálně v práci, nejsou v bojových, ani válečných podmínkách, tam nejde o přežití…žiješ v nějakém bludu…takže ano, budou jíst normální, čerstvě uvařené pokrmy…když si budeš sám vařit a budeš počítat jen potraviny, tak cena za 5× jídlo+nápoje bude něco kolem cca 150–200 Kč…záleží samozřejmně na kvalitě potravin…z humusu prolezlého éčky za pár korun (které asi nakupuješ a jíš ty) to jde samozřejmě i levněji…ten zbytek je opravdu jen servis kolem…tvá připomínka – to jim budou umývat talířky je trapná…mají je snad raději rovnou rozbíjet a vyhazovat?…takže nevím, co tě na 250 Kč na osobu a den tak irituje…
za třetí…když jim tak strašlivě závidíš jejich platy, proč jsi nešel na vojáka? tenkrát brali i ty horší kusy, měl bys šanci…

Další odpovědi
gecco

250 Kč na den ti připadá moc???
Šmarjá – si to spočítej…
A ti „vojcli“ jsou zaměstanci, ne nevolníci…
😉
BTW – když jsem byl na vojně já (před cca 30 lety), byla norma stravného na den a ´kus´ 20,5 Kčs…
😉

Awe

No nepočítal sem to ale 250 / den není vůbec moc. Já tuto částku běžně prožeru někdy se dostanu i na mnohem větší

Emefej

Z těch 250 Kč jde na samotné jídlo odhadem tak polovina, zbytek jsou další náklady.

01Ricco

Koupil jsi si někdy kaviár?

anonym

17milionů je teda masaker!!!!
Doplňuji:
Mají se dobře chlapci na frontě,halt musejí trpět za takový prachy co jim sypeme do chřtánu.

zjentek

kapitán: k tvé šajně- mně se tak zdá, že přímo tady, u pramene odpovědi.cz sedí lidé, kteří dokáží dokonale popisovat ideální svět, tak jak je nám všeobecně lakován ..někdy je ale taky dobré „žít to“ a v tom mě, synku, zjevně nedohoníš, pánč jinak bys nenapsal takovou snivou kravinu v doplnění ..stravní dávka možná normu má a teoreticky ji má i konkrétní porce, jenže k pochopení skutečnosti o opaku je třeba přestat sám sobě život lakovat a jít do terénu, ty šajno

gecco

Kapitán → jo jo, ti mladí ani nevědí, co je ´KáDečKovej´ guláš…
;-D
To se smíchá obsah plechovek (luncheonmeat, vepřové ve vlastní šťávě, hovězí ve vlastní šťávě a játrovka), kterým dochází ´expirace´ (z NZ) do jednoho kotle.
Ve druhém kotli se uvaří kolínka.
A servíruje se to do ešusu… Naběračka toho i onoho…
Móóóc velká mňamka…
;-DD
___
Proto

  • dodneška nesnáším těstoviny
  • doufám, že dneska se ti kluci (a holky) najedí lépe

😉

zjentek

gecco, fakt ti to nechutnalo? ..neuraž se, ale pokud je pravda, cos napsal, tak je pak jasný, že tě cestou životem, mezi tou vojnou a přítomností, něco neznámého kure.vsky rozmazlilo ;)
A buď si jistej, že to, co za těch 17mega těm chlapcům(a holkám) daj dnes k jídlu, rozhodně nebude zdravější nežli to, o čem píšeš ty, takže se lépe nenajedí ..co popisuješ je dogma a dnešní sračky jen vábně vypadaj ..pokud si nepěstuješ, tak si nefandi, že se dobře najíš ..to se tak jenom cejtíš, to máš z toho „jídla“ ..sorry;D

zjentek

Funna: vono z toho dotazu to pro některý není tak patrný, ale o faktu, kolik korun do nás krkem vleze a prdelí vyleze, rozhoduje spotřebovaná energie, tzv. joule ..takže pokud máš pravdu v tom, že „oni jsou normálně v práci“ a uvedeš tady min. jeden příklad činnosti, která se tomu podobá, tak budu mít za to, že tomu rozumíš a nechám bejt, ať je po tvým..

Funna

tím „oni jsou normálně v práci myslím“, že není důvod, aby se stravovali jakkoliv jinak, než ti co sedí na prdeli v kanceláři a chodí do restaurace na oběd!!…a pokud jíš, jen kvůli kaloriím, tak tě teda lituju…a čem se to to podobá?…třeba práci policie..a pochybuju, že ti jsou o konzervách…

zjentek

funna a ještě takhle: pokud více žereš a méně se hejbáš, tak každá další diskuze je tady marnost ..jak se cejtíš víš nejlépe ty a nikdo ti to ani nebere! Když už ale musíš bejt v příspěvku osobní, tak ti také něco povím: i kdybys třeba 10× denně stála nahá před zrcadlem a plakala, jak je ten život nespravedlivej, tak ani tato činnost ti způsob myšlení nezmění, ten je jasně danej právě způsobem toho příjmu a následnýho výdeje a později čitelnej v projevu takovýho exota. Ale neboj, nikdo nikomu od huby nebere ..zatím

Funna

vůbec jseM nepochopila o čem tu mluvíš, CO JSI HULIL???…co má společného já, zrcadlo, rovnováha mezi příjmem a výdajem kalorií, vojsko a podle tebe přemrštěný rozpočet na stravu???…

zjentek

oprava: každá další diskuze je marnost v tom smyslu, že nenažranej nebude sytej, i kdyby ta zakázka stála 117 mega

zjentek

Jugar: jo to je ..jenže ty netáhla tam od půli listopadu 8,5 mega už prožrali ;o

anonym

asi to potřebujou,my s tím nic neuděláme,jen se můžeme divit

Pepa25

Což se dá také vysvětlit, protože stravu vozili z hotelu Alfa centrum z Valašských Klobouk, protože ve Vrběticích ani Vlachovicích ti tolik porcí nikdo nepřipraví, takže předpokládám ve várnicích + logistika atd. … Celkově byla blbost je tam nasadit, ale bylo zapotřebí lidu ukázat, že učiníme vše pro jejich ochranu …

zjentek

Emefej: víš jakej objem potravin dostaneš za 125 kč? To je přímo úměrný tomu, jak až dalece potřebuješ „přežít“ ..a protože se tady bavíme o armádě, právě termín „přežít“ by měl být skloňován při výběru potravin (nic proti rozmlsanejm spratkům, takovej já nejsem )

Funna

souhlasím s dochym… a „živím“ rodinu, vím kolik co stojí…pokud ti stačí na celý den 10 rohlíků a 20 dkg gothaje a voda z kohoutku, tak jsi na 45 Kč…ale to je dost ubohé stravování…
ale pokud chceš normálně a zdravě jíst, tak tě 40 Kč stojí jen snídaně…a oběd a večeři máš kde?…a to nemyslím, jídlo někde v restauraci, ale doma nachystané…

Dochy

Pokud budou na misi a se zásobováním budou potíže, tak vystačí s vojenskými příděli (plechovka a kus chleba, v nouzi i bez plechovky) . Ale pokud jsou v civilizaci, tak nevidím důvod proč by nemohli dostat normální jídlo. Předpokládám, že kompletní strava jsou 2 teplá jídla, snídaně, a něco málo ke svačině. Pak by těch 250 bylo podle mně OK.

zjentek

01Ricco: želvy nežeru