Dobrý den, prosím poradte s pokutou za krádež

Dobrý den, dostala jsem blokovou pokutu 500 kč za krádež drobného zboží, a zajímalo by mě zda to budu mít někde zaznamenané, když například přijdu na policii něco řešit a oni si najedou do mé složky tak to tam uvidi nebo ne? děkkuju

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pánové si zjevně pletou trestní rejstřík se záznamy policie. Tak věř tomu, že pokud jsi dostala pokutu, tak v záznamech policie to bude. A je to tak správně. Jak by mohli pomáhat a chránit, kdyby nevěděli, koho je před kým potřeba ochraňovat. Ve Tvé osobní složce bude mít policie uloženy všechny záznamy o trestných činech, přestupcích i uložených blokových pokutách.
Toto jsou ovšem informace, které by nebylo možno použít jako důkaz při soudním jednání, a pokud se tyto záznamy neberou jako zapsány v trestním rejstříku, tak soud by na tebe musel pohlížet jako na bezúhonnou osobu.

Takže asi tak - nekraď, škraloup už máš.

Zdroj: vlastní zkušenost. Právě dnes jsme se sousedem byli řešit dalšího (nepřizpůsobivého) souseda. Shodou okolností jsem měla podobný dotaz.

Další odpovědi:

Stříbrný

přesnej nick

Zlatý

nee tohle je prestupek a ne trestny cin ...takze se na na policii neobjevi ... a nebudes to mit ani zaneseno v rejstriku ...klid ..

Bronzový

ne cejch dostáváš pouze za trestné činy, Alkohol za volantem nebo za drogy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.