radar cz

Nevíte, jakou šanci má můj děda, že bude mít mozek v pořádku? Podrobnosti v odkazu.

Dobrý den mám vážný dotaz!!!!!

Dobrý den chtěl bych se zeptat,můj děda měl v noci aritmie a poté upadl do bezvědomí neví se v kolik hodin to bylo
Už není v umělém spánku vypadá jako že spí a nereaguje akorát když jsme na něj mluvili tak pootevřel pusu....... Neví někdo jaká to je prognóza asi bohužel špatná ale jaká je šance na to že bude mít mozek v pořádku......

Nejlepší odpověď
Kepler

Proč se ptáš u laiků a ne u ošetřujícího lékaře? Sice tady mezi sebou minimálně jednoho medicínsky vzdělaného účastníka máme, ale ani ten bez znalosti nálezů nemůže nic zodpovědně prohlásit. Podle mých povrchních znalostí vše záleží na tom, jak dlouho nebyl mozek zásobován kyslíkem a do jaké míry došlo k jeho poškození.

Další odpovědi
dudu

Pravděpodobně se jedná o tzv. fibrilaci síní, což v praxi znamená, že dědovo srdce pracuje nepravidelně a v dlouhých pauzách mezi údery, které bývají delší jak dvě vteřiny. To pak kvůli nedostatečnému okysličení mozku pacient nepředvídatelně omdlívá. Nejedná se tudíž o zástavu srdce a celá událost bývá zpravidla bez následků. V mém případě to vyřešil kardiostimulátor, který rytmus hlídá a pomocí el. impulzů herznu stimuluje. Výkon však má až o 40% nižší, takže se rychleji zadýchávám a dříve unavím. Žít se s tím dá, ovšem přes kaluže už neskáči.