Aneli

Mám dojem, že doma ve svém zrcadle se vidím hezčí než v jiných a jinde. Proč tomu tak je?

Zrcadlo

Nejlepší odpověď
dudu

Zeptej se ho kdo je na světě nejkrásnější. Pokud ti odpoví, „jsi to ty má paní“, je kouzelné.
Např. moje paní když ráno přechází z ložnice na toaletu a koukne na sebe do zrcadla v předsíni, zpravidla pronese „dobře ti tak dědku“.

Další odpovědi
eleonnore

Ten dojem mám i já.

Jediné vysvětlení je to, že venku se člověk srovnává s těmi ostatními :)

V některých místech je to ale i osvětlením. Třeba v kabinkách butiků mají často ostré horní svícení. To je nelichotivé, zvýrazní kruhy pod očima, vrásky a pod. Venku, kde je světlo rozptýlené a lichotivější, mi to osobně sluší víc :)

Cenobita

Mám to úplně stejné, to bude tím zrcadlem, to doma je kouzelné 🙂

Trochu mi to připomíná to „Zrcadlo z Erisedu“ z Harryho Pottera:

http://www.ces­kyzpottermore­.9e.cz/2013/02/­nove-od-j-k-r-zrcadlo-z-erisedu/

které pracovalo na principu: „Neodrážím tvou tvář, ale touhy tvého srdce“.

🙂

Zdroj: http://www.ces­kyzpottermore­.9e.cz/2013/02/­nove-od-j-k-r-zrcadlo-z-erisedu/

Mc Merkurion

…tak já to mám přesně naopak (ale pro změnu ve všech)…

mzm

Podle mě je to to, co píše eleonnore. Pozadí, světlo. Možná i teplota, pohyb vzduchu (průvan), hluk/ticho…