Dobry den, chteli bychom si koupit pejska, ale nevime jakou rasu (hodny, poslusny). Dekuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych doporučila křížence,mám dva,oba jsou inteligentní,hod­ní,poslušní,ne­konfliktní,pros­tě nej…

Další odpovědi
Bumbes

To většinou záleží na výchově, každý pes má osobitou povahu – úplně stejně jako u lidí.
Rozdíly v rasách udávají možný předpoklad základních povahových a pracovních dispozic, které se ale vždy zásadně ovlivní výchovou.
Já mám zkušenosti s jezevčíkem, oříškem, Rotvailerem, Brazilskou Filou, Dogami. Vždy se mi povedlo vychovat hodné a poslušné společníky bez ohledu na rasu…
Doplňuji:
Kříženci – oříšci bývají nejvděčnější, nejučenlivější a díky nezdegenerované genové výbavě i nejchytřejší.
Negativní skryté povahové vlastnosti může mít jakýkoliv jedinec bez ohledu na rasu!

panenka

My máme doma Kokršpaněla je hodný poslušný,hodně hravý

BENYTA

Jako chovatelka psů na „plný úvazek“,bych vám ted měla dporučovat svou rasu,navíc mám i malé k odběru,ale jako ochranářka zvířat,vám doporučím opuštěného psa z útulku.
Na stránkách v oblíbených odkazech najdete seznamy útulků,aby byl blíž vašemu bydlišti.A taky si přihřeju polívčičku,protože pinč je pro mě tou nej rasou,a abych nekřivdila,ještě boxer.
Doplňuji:
Prosím,napište nám,jestli jste si vybrali,doufám,že z útulku…

Zdroj: www.hoddogpin­c.estranky.cz

aramah

Já mám labradorku hodná přítulná prostě nej,a tak vám poradí každý podle toho jakého psa má doma. Kdybych odpovýdala v loni tak jednoznačně doga a taky byla miláček. přeji hodně štěstí při výběru pejska.

.

u krizence bych si daval pozor. muze mit nepredvidatelne povahove rysy. urcite bych to konzultoval s kynologem, zamestnancem utulku. ti vam urcite dobre doporuci.

anonym

Dobry den,my mame mopse je uplne super,jen nekdy nevim,kdo v noci chrape vic,zda manzel nebo on,ale je hravy,chytry,miluje deti a sve zradlo.

ReHu

Pokud nechcete konkrétní rasu, doporučuji pejska z útulku.
Mají tam i mladé, výběr velký a uvidíte, se kterým si padnete do oka.
Podle rasy stejně nemůžete určit, jestli ten který jedinec bude hodný a poslušný. Vše záleží na tom, jak se pes do cca 8 týdnů socializuje a NEJVÍC na majiteli.
Já mám z útulku 2 fenky, obě hodné i poslušné.
Jsou si moc vědomi toho, kde byly a jak se měly.
Stejně nejvíc záleží na výchově. Doporučuji si přečíst knihu p. Desenského, který se psům věnuje již dlouhá léta. A nejen tem „jakozlobivým“.

zdeny

Taky záleží na tom jestli chcete malého nebo velkého pejska , jestli domů nebo na zahradu ? My máme velké švýcarské salašnické psi a na to že jsem nikdy nechtěl psa tak tihle se mě líbili na první pohled , zkrátka to zajiskřilo okamžitě a nakonec máme doma TŘI 🙂. Hodní , chytří , učenlivý a k dětem jako chůvi . FAKT . Ale jak psali ostatní , všichni mají své vybrané miláčky:-)

mojitek

Hodny a poslusny muze byt i pitbul.Nejde tu o rasu,ale jak psa vychovate…
Doplňuji:
pro Bumbes : to je vzity omyl,orisci a krizenci jsou take krizeni z „cistych“ ras…nemam nic proti nim,ale u nich se tezko pozna jake budou mit povahove rysy.

Kwika13

Určitě nejde o rasu de hlavně o to jak pejska vychovate jak se k němu budete chovat atd. i často označovany: zly a agresivní pes – rotvajler muže být milí a přítulný a nakonec i hodný k dětem. A často označovany jako hodny a kamaradsky labrador muže být zlý agresivní a bude chtít mít na vrch určitě to nezáleží na rase ale hlavně na vás a na puvodnich majitelích. Jestli však chcete poradit tak doporučuji koupit pejska nebo fenku od štěněte jestli chcete pejska z utulku určitě pejska musite poznat a poradit se s majitelem utulku
Přeji hodně štěsti při vyběru pejska

nukušinka

Každý pes má svůj plus i minus. Musíte uvážit velikost psa jakou mate zahradu, protoze jestli mate malinkou zahradu nebo bydlíte v paneláku bylo by vhodné pořídit si malého psa. My máme westíka máme malou zahrádku a toto plemeno nám vyhovuje.

elektrikář

Stavte se v knihovně a půjčte si atlas psích plemen u každého je stručná charakteristika. A jeho potřeby.

bubukaa

jak můžu napsat odpověd nevím tak píšu sem

nejlepší je kříženec protože má spojeno nekolik ras a navíc je jedinečný a stejného nikdo nemá ale hodny poslušny se musí vychovat sám od sebe hodný nebude