jungisch

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jak zařídit zplnoletnění a nebo alespon odchod z domova v 16 letech.Mám velké problémy.

Poradte mi prosím jestli to jde.

Odpovědi
Pé.ju.ška

Odchod z domova by měl být po dohodě s rodiči…
Případné zplnoletnění lze vykonat poze soudem tzv. dokoupení let, soudce, ale schváli dokoupení let jen při udání vážných důvodů tj: sňatek kvůli vyskytlé situaci, v případě že nemáš rodiče a chceš se starat o sourozence,…

beluška

Určitě navštiv psychologa, rozeber s ním všechno trápení a uvidíš, že najdete dobré řešení. Zplnoletněním si život moc neusnadníš…