Pokročilý

žádost o zplnoletnění

je mi skoro 17 let..mám přítele kterému je 20...a chtěli bychom se vzít.. já bych se chtěla zeptat jestli by šlo nějak udělat zplnoletnění aniž by o tom věděli rodiče...myslím to tak že je pak postavit před hotovou věc děkuji :))
Doplňuji:
můj přítel ještě studuje stejně jako já...ano byli bychom schopni se uživit...byl to nápad jeho rodičů že by mě mohli zplnoletnit aby si mě mohl vzít...jeho rodiče jsou ochotni mám pomoct a dále...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ne - to by nešlo... ;-)
K žádosti o zplnomocnění se musí vyjádřit i zákonní zástupci, tedy obvykle rodiče, žádost je projednávána soudně.

Další odpovědi:

Zlatý

počkať ešte rok nie je tak veľa.
aspoň to preverí váš vzťah.

Stříbrný

Vstoupí-li v platnost nový občanský zákoník (to by mělo být od 1. ledna 2014),
bude možné požádat soud o zplnoletnění i třeba v případě podnikání (nyní je to možné jenom z důvodu uzavření manželství, používá se od 16 let v případě těhotenství).
Doplňuji:
PS:
Co děláš ty a co dělá přítel?
Budete schopni se sami uživit?

Zlatý

Povoluje to soud, a to jen ve výjimečných případech. Musíte soudu prokázat, že jste schopna se uživit, že máte kde sama bydlet, a že vaše další soužití s rodiči do vaší plnoletosti není možné. Vždy se vyjadřují i zákonní zástupci.
Soud to většinou povolí, když někomu staršímu 16 let umřou rodiče, a mu zůstane majetek a byt po rodičích.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.