Dmitrij

Dobré ráno. Vysvětlete, prosím, význam:

1.to mne vomej
2.lauf (o fotbalovém týmu:Vyhrál čtyři zápasy po sobě,nedostal gól,je v laufu)
3.sosák (zbabělý)
Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já si myslím, že ten sosák, by mohl být myšlený jako rypák(zbabělý), prostě urážka,,,
lauf předpokládám, něco jako štěstím bez sebe,,,
to mě vomej,,,tuším,ale nejsem schopná to vyjádřit,,,já to používám, když je něco k neuvěření,,,

Další odpovědi
annas

2. lauf – původní význam hlaveň pušky. Řekla bych, že jsou ve výhodě.

  1. vomej – takové odlehčení, divení se, překvapení, tak mě prober.
  2. nepatří šosák? – měšťák, zpátečník.

Dnes si nejsem příliš jistá.
Doplňuji:
Ještě mě napadlo – v laufu – stále si udržuje své tempo.

vagra

Vomej mě-vzpamatuj mě z překvapení-udělej něco,ať se proberu

Je v laufu-je v tahu,daří se mu,nepolevuje

Sosák-slovo v tomto významu neznám.
Doplňuji:
Ve Vámi uvedené ukázce,jde zřejmě o člověka,který do vztahu nic nepřináší,ale jenom bere/sosá/.
Zkrátka sobec.

Dmitrij

annas,kropitko,pat­ří sem obě varianty:
„…je ta kniha zároveň (a mnohem víc) lekcí lásky udělenou mrtvému básníkovi, který se tváří v tvář velikému citu choval jako zbabělý sosák a obětoval vášeň mizernému klidu manželství.“

vagra

Dmitrii,
v tomto kontextu by opravdu mohlo jít o sobce,protože sobectví,jde ruku v ruce se zbabělostí.

Dmitrij

Děkuji,vagro.

vagra

Dmitrii-
Vaše otázky jsou zajímavé.Někdy opravdu není lehké přiřadit význam slovu,které mnohdy běžně užíváme, ale vysvětlení jeho významu, nám dělá potíže.
Jsem rád, že nám taková slova připomínáte a tím nás nutíte nad nimi přemýšlet.