Dmitrij

Vysvětlete,pro­sím,význam:

1.rozhašený
2.vybydlený (byt)
3.dostat za uši
4.infinitiv slovesa „vzňal se“
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Rozhašený – rozladěný
vybydlený byt – všechno zničené (u Rómů)
dostat za uši – něco někomu vytknout, když udělal špatně
vznítit se
Doplňuji:
Ještě doplnění: knižní (zastaralý výraz) – imperativ – vzněť.

Další odpovědi
mosoj

To bych neřekl. Dcera přebírala byt a ten snad ani nebyl vybydlený ale zničený a žádní romové tam nebydleli. Dokonce tam kdysi bydlela i jedna paní doktorka.
Spravil to krumpáč a sbíječka a všechno šlo ven. Na záchod jsem nešel ani na malou, dokud se to nevyházelo !!!

annas

U vybydlený jsem měla uvést – např. u Rómů. Může být vybydlený byt i u jiných lidí.