Avatar uživatele
Dmitrij

Dobré ráno. Vysvětlete, prosím, význam slov

1.lehkoživ
2.prsit se
3.zahlásit
4.roztažený („Co to jako je?“ – „Nebuď roztaženej a jez! Zvracet z toho nebudeš, neboj“)
5.narážeč („Co takhle jít k tobě? Spolubydlící tam má dneska nějakýho narážeče a já mám na tebe vážně moc velkou chuť.“)
6.schválně ve větě „Schválně, o kolik by bylo náročnější vyčistit Prosek od vykradačů aut a to pak s klidem prezentovat v médiích jako úspěch, než zřídit diskutabilní tábor pro bezdomovce na okraji města?“
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, BENYTA před 4955 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

  1. Lehce se někomu žije
  2. vytahovat se (vystrkovat poprsí)
  3. zahlásit – oznámit svůj příchod, ohlásit se, vyslovit nějakou hlášku
  4. roztažený – roztažená pusa – hodně otevřená
  5. narážeč – někoho, kdo si dívku narazil, namluvil, střetl se s ní
  6. schválně – takové přitakání, zdůraznění – jinak význam navzdory, úmyslně – posunutý význam – co si myslíš

Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněla, že u nás se slovo roztažený užívá ve významu – zabírat místo. Nebuď u stolu tolik roztažený, ať má jiný místo.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Souhlasím s Annas téměř ve všem,jen ke 4. myslím,že v tomto kontextu to znamená spíš ZMLSANÝ.
No a k 5. napíšu do diskuze,abych se nemusela stydět tady,protože tam,dle kontextu,jde určitě o jiné narážení,než o sbalení…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Všechno sedí,ale – 4.podle situace= sedni si k tomu jídlu pořádně(posto­jem,posezem dává oslovený najevo své pocity).
5. to je jasné – ty prastaré pohyby.
6. Nepochopil vo co go – to „schválně“?
To by bylo ve smyslu „co myslíš“?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Nemyslím si,že byste se měla zač stydět,ani v případě,že byste byla v pozici oné spolubydlící.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BENYTA

Tak myslím,že spolubydlící naráží aktivně taky,že se jedná o tělesno a ne duševno…

před 4955 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek