Dmitrij

Dobré ráno. Vysvětlete, prosím, význam slov

1.lehkoživ
2.prsit se
3.zahlásit
4.roztažený („Co to jako je?“ – „Nebuď roztaženej a jez! Zvracet z toho nebudeš, neboj“)
5.narážeč („Co takhle jít k tobě? Spolubydlící tam má dneska nějakýho narážeče a já mám na tebe vážně moc velkou chuť.“)
6.schválně ve větě „Schválně, o kolik by bylo náročnější vyčistit Prosek od vykradačů aut a to pak s klidem prezentovat v médiích jako úspěch, než zřídit diskutabilní tábor pro bezdomovce na okraji města?“
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Lehce se někomu žije
  2. vytahovat se (vystrkovat poprsí)
  3. zahlásit – oznámit svůj příchod, ohlásit se, vyslovit nějakou hlášku
  4. roztažený – roztažená pusa – hodně otevřená
  5. narážeč – někoho, kdo si dívku narazil, namluvil, střetl se s ní
  6. schválně – takové přitakání, zdůraznění – jinak význam navzdory, úmyslně – posunutý význam – co si myslíš

Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněla, že u nás se slovo roztažený užívá ve významu – zabírat místo. Nebuď u stolu tolik roztažený, ať má jiný místo.

Další odpovědi
BENYTA

Souhlasím s Annas téměř ve všem,jen ke 4. myslím,že v tomto kontextu to znamená spíš ZMLSANÝ.
No a k 5. napíšu do diskuze,abych se nemusela stydět tady,protože tam,dle kontextu,jde určitě o jiné narážení,než o sbalení…

anonym

Všechno sedí,ale – 4.podle situace= sedni si k tomu jídlu pořádně(posto­jem,posezem dává oslovený najevo své pocity).
5. to je jasné – ty prastaré pohyby.
6. Nepochopil vo co go – to „schválně“?
To by bylo ve smyslu „co myslíš“?

vagra

Nemyslím si,že byste se měla zač stydět,ani v případě,že byste byla v pozici oné spolubydlící.

BENYTA

Tak myslím,že spolubydlící naráží aktivně taky,že se jedná o tělesno a ne duševno…