Avatar uživatele
FlAsh_7

Do jaké míry ovlivňuje vzduch skladování mincí (viz popisek)?

Dobrý den, v numismatice jsem naprostý začátečník a mám takový menší dotaz ohledně skladování.

Já osobně mám své mince v prostředí, ve kterém jím, dýchám, prdím (na rovinu – děláme to všichni) a dá se říci, že tak nějak normálně funguji. Asi nikdo z nás nemá podmínky jako muzeum.

Konkrétně tedy všechny své mince skladuji v akrylátových kapslích od známé německé firmy Leuchtturm (asi toto: https://www.a­mazon.de/Leuchtturm-CAPS37-10-M%C3%BCnzkapseln-37/dp/B0056916T4). Nejedná se tedy o žádné šunty z Polska.

Tyto mince v kapslích skladuji v neutěsněné sklenici. Sklo, jak známo je inertní materiál a tudíž neuvolňuje v dlouhodobém horizontu žádné špatné, či obecně jakékoliv látky. Sklenice, jak jsem již uvedl, není nijak vzduchotěsná/u­těsněná. Vzduch se do ní tím pádem dostane.

  1. Můj dotaz tedy zní, jestli je takové skladování mincí v kapslích uvnitř neutěsněné inertní sklenice v pořádku? Je vůbec potřeba se takto strachovat?
  2. Mohlo by se časem KVŮLI VZDUCHU něco špatného stát?

Mnohokrát jsem viděl, že lidé mají své mince vystaveny (ať už v kapslích nebo bez kapslí) tak, že jsou v kontaktu se vzduchem v okolí – třeba mincovní plata. Nerad bych si však svoji sbírku dlouhodobě poškodil nebo tak, proto se radši ptám. 🙂

Děkuji vám předem za užitečné a věcné odpovědi. Moc mi tím pomůžete. 🙂

**Nebydlím v žádné extra vlhké oblasti, jako třeba u rybníka nebo u řeky. Ani místnost, ve které mince mám, není nějak extra moc vlhká.

**Mám na mysli mince z klasických reaktivních mincovních kovů, jako je třeba nikl, měď, stříbro – to je naprostá klasika, a nebo případně i nějaké slitiny.

Zajímavá 0 před 13 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek