Avatar uživatele
Alofok

Divný zvuk v motoru

Mám auto peugeot 308 1.6 VTI benzín. Objevil se mi v posledních 2 týdnech divný zvuk klepání, jako by to byl zvuk naftového motoru. Zvuk je na videu, motor běží na volnoběh. Nevíte co by to mohlo být?zvuk ve videu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orwell před 224 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Podle videa a popisu by to mohl být problém s ventilovým časováním nebo s vaším vačkovým hřídelem, ale je těžké určit konkrétní problém bez pečlivého prozkoumání. Mohlo by to také znamenat problém s těsněním hlavy válců nebo problém s kladívkovým mechanismem.

V každém případě, jakýkoliv divný zvuk z motoru by měl být vyšetřen profesionálním automechanikem co nejdříve. I když to může být jen drobný problém, ignorování to může vést k vážným a drahým poškozením vašeho auta v budoucnu.

Doporučuji vám vyhledat kvalifikovaného mechanika, který se podívá na váš vůz a určí, co způsobuje tento zvuk.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Vypadá to na problém ve ventilovém rozvodu, blíž to určit nedokážu. Kdysi jsem zažil jsem něco podobného na svém přibližovadle, ale tehdy to dělal kupodivu alternátor.

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

My jsme měli T 603 (už je to dávno a byla ojetá). Také se po čase začaly ozývat z motoru divné zvuky, které ale při vyšších otáčkách zmizely. Jeden známý – opravář v ČSAD – se mi na to kouknul pomocí telefonního sluchátka. které měl naletované na asi 3/4 metru dlouhé trubičce průměru cca 10 mm. Přikládal trubičku na různá místa motoru při měnících se otáčkách a potom vyslovil diagnózu: hlavní ložisko. Trefil se přesně, po opravě běžel motor zase jako hodinky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek