jenbo

VW Transporter 1,9 TD (50 kW, r.v. 1999)

Uvažuji o koupi dodávky VW Transporter 1,9 TD (50 kW, r.v. 1999), máte někdo s tímto modelem nějaké zkušenosti. Myslím z technického hlediska, co je poruchové, na co si dát pozor při koupi atd.

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Měl jsem novější silnější verzi , ale jinak jsou dobré a spolehlivé , jen pozor na korozi jsou na to trošku víc náchylné jinak kontrola asi jako u jakého koli jiného auta.
Jinak kolega asi moc neví , ale u dieslu kord u VW je 200 K najeto úplně nic tam bych se pozastavil až tam bude tak 400 K , jinak mě ještě napadá zkontrolujte doléhavost částí karosérii , a konektory u světel podle toho se dá zjistit jak bylo používané , jsou li zrezlé tak to značí že sním majitel hodně jezdil .. a po koupě radím postříkat spodek kastle tzn. „gumou ve spreji“ na utěsnění a ochraně proti korozi a hlavně v zimě proti soli..

Další odpovědi
kropitko

Motory 1.9 TD jsou zázračný motory, nízká spotřeba, velká výdrž. Ale do dodávky dost slabý. Já bych volila silnější motor.

Skinn3r

To vám asi nepoví nikdo muze odejit cerpadlo za 8000 ale taky nemusí mohl uz nekdo delat zasahy do elektriky takze uz to znamena ze snim neco bylo ale taky nemusel muze odejit cokoliv ale taky nemusí . Spis de o zvuk motoru jestli to jednoznačne nejak divne kovově nemlátí neni to shnilý neteče olej kolik to ma najeto takovyhle diesly vydrží vetsinou pul milionu km bez problemu .

ondra07

Podle mě, VW jsou kvalitní auta. Ale určitě bych nekupoval ojetinu, která ma najeto už přes 400 tis. km, to už je opravdu hodně a projeví se to na motoru… A kdyžtak bych ho dal po koupi do nějakého servisu, zkontrolovat všechno… Přecejen r.v. 1999, to už je trochu staré :)