jirka F

Děláte si v neděli nějakou buchtu nebo řezy?

Třeba české buchty…apod.

Nejlepší odpověď
da ny

Většinou ano, něco, přes 45 let 😉
Kdysi jsem pekla 2× v týdnu. Se změnami počtu strávníků a změnami stravovacích návyků, již ne každou sobotu či neděli.
Osvědčené i nové recepty, v menším množství. Vím, co jím. 😉

Další odpovědi
GM

Nejen v neděli. V pondělí jsem dělala obrácený jablečný koláč, ve čtvrtek povidlový frgál a včera bezé roládu.

Drap

Někdy

paul1

Někdy ano, ale dost často nám něco přinese známá. A občas kupujeme v Tescu tvarohový závin.

zjentek

Kvalitní sladkost rozhodně není na škodu, ba naopak, ale… Pohleď z okna! Nadchází období, na které všichni dychtivě čekáme! Kdy možno naše božské schránky opět z většiny vyživovat sluneční energií. 🙏 Haré Krišna

EKSOT123

Už skoro ne. Mamka dřív dělala každou neděli, ona bývala cukrářka. Později jsem to převzal já. Nejčastější byl štrůdl, kynuté buchty plněné bezinkovou a dalšími marmeládami, buchty nahoře s tvarohem a hruškama, ořechy nebo slunečnicí, kefírová buchta nebo perník, ale celkem zdařile jsem dělával i klasické koláče a přes 20 dalších druhů buchet. Teď už ale jen výjimečně, páč bojuji s nadváhou.